Ana Sayfa Urfa Haberleri Binici'den Termik Santrali Protestosuna Destek

Binici'den Termik Santrali Protestosuna Destek

Orman ve Su İşleri Bakanlığı önüne gelen Hatay’ın Erzin ilçesi çiftçileri bölgelerine yapılacak termik santrali protesto etti.

Giriş Tarihi: 14 Aralık 2011 Çarşamba 17:40
Binici'den  Termik Santrali Protestosuna Destek
Hatay’ın Erzin ilçesi Aşağıburnaz mevkiine yapılacak olan termik santrali protesto için Erzin Termik Santral Karşıtı Çevre Platformu adı altında çiftçiler ve sivil toplum örgütü temsilcileri sabah saatlerinde Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nda önünde toplandı. Gruba CHP, MHP ve BDP’li milletvekilleri destek verdi. Ellerinde mandalina taşıyan çiftçiler “Termik santral istemiyoruz” şeklinde slogan attı.

Grup içinden seçilen temsilciler Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nda düzenlenen toplantıya katılmak üzere Bakanlığa geçti. Grup adına bir açıklama yapan Sulama Kooperatifi Başkanı Mustafa Vural, bölgelerinde kurulması düşünülen kömüre dayalı termik santrali istemediklerini bildirmek için Ankara’ya geldiklerini belirterek, “Bu güzelim cennet bölgenin Termik Santrallerle yok olmasına nasıl izin vereceğiz” dedi. Termik santrallerin kurulmasının ardından bölgede doğa ve canlı ölümlerinin olacağını savunan Vural, “Erzin ve bölge halkı olarak haklı tepkilerimizi, özellikle ithal kömüre dayalı termik santrale onay verenlere, lisans alan şirketlere sessiz kalmamak ve istediğimizi tüm gücümüzle vurgulamak için buradayız. Susmak sessiz kalmak gibi bir lüksümüz asla olmadı. Olmayacakta” dedi. Gruba CHP Hatay Milletvekilleri Refik Eryılmaz, Mevlüt Dudu, MHP Hatay Milletvekili Adnan Şefik Çirkin, Osmaniye Milletvekili Hasan Hüseyin Türkoğlu, BDP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Binici ile İstanbul Bağımsız milletvekili Levent Tüzel destek verdi.(anayurt)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor

Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor"

Kurumsal

İçerikYukarı Çık