Ruha TV'yi online izlemek için tıklayın

Ana Sayfa Siyaset Bir An Önce Yemin Edelim

Bir An Önce Yemin Edelim

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşen, Antalya Milletvekili Deniz Baykal, “Bir an önce yemin edelim. Bu durum CHP’ye zarar veriyor. Tavrımız sürerse, ara seçim değil genel seçim kararı çıkar” uyarısında bulundu. Baykal’ın görüşmede Mustafa Balbay ve Mehmet Haberal’ın milletvekili seçilmesine rağmen cezaevinden tahliye edilmemeleri üzerine CHP’nin yemin etmemesi tavrının ilk gün içinde doğru olduğunu belirterek, “Ancak şu an bu sürdürülebilir bir tavır değil. CHP bir an önce yemin ederek Meclis çalışmalarına katılmalıdır. İyi yönetilemeyen kriz derinleşti, parti kan kaybediyor. Kendi sözlerimizin tutsağı olmayalım, bir an önce yemin edelim&

Giriş Tarihi: 9 Temmuz 2011 Cumartesi 10:46
Bir An Önce Yemin Edelim
70 dakika görüştüler
Kılıçdaroğlu, 5’erli gruplar halinde CHP milletvekilleriyle görüşerek yemin krizinde gelinen son durumu değerlendirmişti. Kılıçdaroğlu, bu çerçevede özel bir görüşme yapmak istediği Baykal ile dün 70 dakika başbaşa görüştü. Edinilen bilgiye göre Baykal, Kılıçdaroğlu’na şu görüşleri iletti: 
“İlk gün tavrımız doğruydu. Ancak Başkanvekili Oktay Ekşi dışındaki 132 milletvekili kürsüye giderek ‘Milli iradeye saygı gösterilmemiştir, bugün yemin etmiyoruz’ tavrı gösterebilirdi. Bu durum şu an sürdürülebilir bir tavır değil. CHP bir an önce yemin ederek Meclis çalışmalarına katılmalıdır.”
Yeminle sorunumuz yok
Baykal, iki milletvekilinin tahliye edilmemesiyle başgösteren krizde izleyen yöntemi eleştirirken, Kürsüde konuşacaksak neden yemin etmedik? Bizim yeminle sorunumuz yok ki” dedi. (milliyet)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Başkan Özyavuz,başkanlık sistemini anlatıyor

Başkan Özyavuz,başkanlık sistemini anlatıyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık