Ana Sayfa Güncel Bir husumet daha barışla sonlandı

Bir husumet daha barışla sonlandı

Barış ve kardeşliğin tesisi noktasında geçmişten gelen husumetler bir bir sonlandırılıyor.

Giriş Tarihi: 5 Mart 2015 Perşembe 14:26
Bir husumet daha barışla sonlandı

Barış ve kardeşliğin tesisi noktasında geçmişten gelen husumetler bir bir sonlandırılıyor. Küs olan ve yıllardan beri konuşmayan aileler bir araya gelip barıştırılıyor. Bunun son örneği yıldız ve güzel aileleri arasında gerçekleşti.

Geçtiğimiz günlerde Yıldız ve Güzel aileleri arasında yaşanan kavga nedeniyle başlayan husumet verilen barış yemeği ile son buldu. Kanaat önderlerin girişimiyle aileler arasında sağlanan barış nedeniyle bir yemek programı düzenlendi.

Barış yemeğinde konuşan Büyükşehir belediye Başkanı Celalettin Güvenç, barış yemeğini düzenleyen ve barışa katkısı bulunan herkese teşekkür etti. Güvenç, Bölgede yaşanan her türlü olumsuz hadiseleri kavgayı, kan dökmeyi bitireceklerini, bölgenin artık kan davaları ile gündeme gelmemesi gerektiğini ifade etti.

Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük ise söz konusu barış yemeğinin olumlu havasının burada kalmayacağı etrafta kim varsa akraba, eş, dost, arkadaş onların hepsine yansıyacağını söyledi. Vali Küçük, Hiç birimizin çocuklarımıza acı ve kin mirası bırakma hakkımız yoktur" dedi.

Barış yemeğine Güvenç ve Küçük'ün yanı sıra AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Merkez İlçe Belediye Başkanları, Şanlıurfa Müftüsü İhsan Açık, ve çok sayıda aile bireyi katıldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şanlıurfa'da Suriyeliler sistemi kilitledi

Şanlıurfa'da Suriyeliler sistemi kilitledi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star