Ana Sayfa Urfa Haberleri Bir Ömür Boyu Hatim

Bir Ömür Boyu Hatim

Ceylanpınar İlçe Müftülüğünün öncülüğünde ‘’Bir Ömür Boyu Hatim Kampanyası’’ başlatıldı.

Giriş Tarihi: 10 Ağustos 2011 Çarşamba 11:43
Bir Ömür Boyu Hatim
Ceylanpınar İlçe Müftülüğü tarafından Diyanet İşleri Başkanlığı yayınlarından olan Mealli Kur’an-ı Kerim’in biri orta; diğeri küçük boy olmak üzere her bir yaprağı (iki sayfa) PVC yaptırılıp 600 kişiye bir ömür boyu okunmak üzere dağıtıldı. İlçe Müftülüğünden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Kısa süre içerisinde ezberleme ihtimali sebebiyle isteyen vatandaşlar müftülüğümüzün bilgisi dâhilinde bu sayfaları değiştirebilmektedir. Bu sayfaları okuyamayan veya okumaktan vazgeçenler sayfaları iade edebilecek ve iade edilen sayfalar başka okuyuculara verilebilecektir.
Bu şekilde ilçede her gün iki hatim yapılması sağlanmaktadır. Bu hatimlerin duası ise her Cuma günü vaazdan sonra, Cuma namazından önce yapılmaktadır. 2011 yılı Ramazan ayında başlatılan hatim kampanyasının bir ömür boyu devam etmesi hedeflenmektedir."
Konuyla ilgili olarak İlçe Müftüsü Aslan ÇITIR: ise yaptığı açıklamada “Bu kampanya ile Ceylanpınarlı hemşerilerimizin Kur’an’la olan ilişkilerinin devamlı hale getirilmesi amaçlanmıştır. Bu kampanya ilçemizde Kur’an öğrenen insan sayısının çoğalmasına vesile olacak, insanları Kur’an öğrenmeye teşvik edecektir. Halkımız günde sadece bir yaprak (iki sayfa) Kur’an okuyacağından fazla zaman da almamaktadır. Yolculukta, Camide, her yerde rahatlıkla okunmaktadır. Dağıtılan sayfaların mealli olması okunan yerin anlaşılmasını da sağlamaktadır. Bu kampanyayla bazı kardeşlerimizin hafız olması da mümkündür.” dedi. (gapha)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık