Ana Sayfa Urfa Haberleri Birecik Kahramanına Maaş Bağlandı

Birecik Kahramanına Maaş Bağlandı

Ordu içine sızan bir grup cuntacının Türkiye’ye kabus yaşatan darbe girişiminde İstanbul’da yaralanan Şanlıurfa’nın Birecek ilçesinden Cuma Zor’a, Belediye Başkanı Av. M. Faruk Pınarbaşı sahip çıktı.

Giriş Tarihi: 27 Temmuz 2016 Çarşamba 13:31
Birecik Kahramanına Maaş Bağlandı
Başkan Pınarbaşı, yaralı genci evinde ziyaret ederek,  kendisine ve ailesine geçmiş olsun dileğinde bulundu. Başkan Pınarbaşı, böylesi kötü günlerin bir daha yaşanmaması temennisini ile yaralı gence bir isteğinin olup olmadığını sordu.  

 

 

KABUS GECESİNİ ANLATTI  

 

Cuma Zor ise, hayatının en büyük kabusunu o gece yaşadığını ancak, Türk milletinin bir tarih yazdığını belirterek, “Demokrasimiz için sokaklara çıktık. Bu tarihin içinde yer almak bana  gurur verdi. Bugün olsa yine tankların önüne çıkardım” dedi.

 

 

 

KÜÇÜK ARMAĞAN  

 

Belediye Başkanı Pınarbaşı, güzel sözlerinden dolayı kutladığı gence, her ay bin TL maaş ödeyeceğini belirterek, “Bunu küçük bir armağan olarak değerlendirin. Devletimiz olayda ölenleri şehit, yaralananları gazi olarak açıkladı. Size maaş bağlanıncaya kadar desteğim sürecek” dedi.

 

 

Başkan Pınarbaşı, “Milletimizin hür iradesiyle seçilen Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Türkiye Büyük Millet Meclisimize, hükümetimize, demokratik kurumlarımıza ve halkımıza karşı gerçekleştirilen ve şanlı Türk tarihimize kara bir leke olarak geçen saldırıyı şiddetle kınıyoruz” dedi.

 

Başkan Av. M. Faruk Pınarbaşı, şöyle devam etti:

“15 Temmuz 2016 akşamı yaşanan bu saldırıya karşı dimdik ayakta duran Cumhurbaşkanımızı,

Başbakanımızı,  “Sığınağa gitmek bize yakışmaz, burada ölürüz” diyerek adını tarihimize altın harflerle yazdıran Türkiye Büyük Millet Meclisi mensuplarımızı, Tankların üzerine çıkan, önüne yatan, canı pahasına demokrasiye sahip çıkan halkımızı, Parti ayrımı gözetmeksizin demokrasiye uzanan ellere karşı birlik ve beraberlik sergileyen siyasi partilerimizi, olayın duyulduğu ilk andan itibaren bu davaya sahip çıkan medyamızı, tüm sivil toplum kuruluşlarımızı, C-canı pahasına ateşin üzerine giderek demokrasimize sahip çıkan güvenlik mensuplarımızı yürekten kutluyorum.”

 

COŞKUYLA KARŞILANMIŞTI

İstanbul’da yaşanan olaylar sırasında yaralanan Birecikli genç 20 yaşındaki Cuma Zor, Belediye Başkanı Mehmet Faruk Pınarbaşı’nın talimatıyla görevlendirilen özel araçla hava alanında çiçeklerle karşılanmış, memleketi Birecik’e gelişinde ise halk tarafından davul-zurna eşliğinde sevgi gösterisinde bulunmuştu. Belediye Başkanı Pınarbaşı, olay gecesi İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Pınarbaşı'nın, demokrasi gazisi gence çiçek verip, anlından öptükten sonra yine özel araçla evine  bırakılmasını sağlamıştı.

 

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kebap Şehrinde

Kebap Şehrinde "Balık Döner" Keyfi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star