Ana Sayfa Urfa Haberleri Birecik Karayolu...

Birecik Karayolu...

Halfeti ilçemizin dünyaya açıldığı ve tercih edilen tek yolu olan Birecik karayolu, yakın zamanda iki defa tadilattan geçti ve tüm asfalt yüzey yenilendi.

Giriş Tarihi: 5 Kasım 2011 Cumartesi 00:05
Birecik Karayolu...
İlk bakıştaKarayollarının yaptığı güzel bir hizmet olarak gözüküyor. Zaten bu yazının ilk satırını okuyan herkes bu kanaate varacaktır.
Ama gelin görün ki, bu yol yapıldı yapılmadı ilk defa bu kadar aciz ve kötü ulaşım ...kalitesine indi..
Neden mi
Eğer yolu gerçekten hizmet için yapmış olsalardı, yani bu yolu kullanan vatandaşı düşünmüş olsalardı. İki-üç yılda iki defa yol tadilatı yapılmaz, yapılan tadilatta daha uzun süreli ve kalıcı olurdu.
Yolun tadilatının tek amacıTaşaron firmalarına  para kazandırmakmı yoksa hizmet etmekmi ?
Yapılan işin özü şu...
En düşük kalite asfalt döküldükten sonra üzeri taşlarla örtülüyor ve sonra da bir mucize beklenip bu yolun güzel bir asfalt olması bekleniyor. Malzemeden kaçan yüklenici firma yeni yaptıkları yola daha fazla hasar vermekten başka işe yaramıyor.

Karayolları  o kadar bedelle ihaleye koyduğu ve vatandaşın vergileriyle yaptırdığı bu yola neden denetleme yapmaz, neden kontrolör göndermez ve halkın şikayetlerini neden dinlemez, kulak ardı eder. Bu soruları çoğaltabiliriz.
Bu konuda ilçe idarecilerinin Diyarbakır 9.karayoları bölge müdürlüğüne  birşey yaptıramıyor yetersiz kaldığını veya bırakıldığını izliyor. 
Olan vatandaştan alınan vergilerin boşa harcanması, Halfeti-Birecik karayolunda seyir halinde ve her an kaza yapabilecek sürücülere, kırılan araç camlarına, kötü asfalttan dolayı yıpranan lastiklere oluyor..(halfetimedya)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fıstık Hali

Fıstık Hali" Barınakları Oldu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık