Ana Sayfa Urfa Haberleri Birecik'de fakir öğrencilere anlamlı yardım

Birecik'de fakir öğrencilere anlamlı yardım

Birecik’te 700 ihtiyaç sahibi öğrencinin, bayram öncesi yüzü güldü.

Giriş Tarihi: 6 Kasım 2011 Pazar 14:47
Birecik'de fakir öğrencilere anlamlı yardım
Şanlıurfa’nın Birecik ilçesinde Saadettin Bilgin Gençlik ve Kültür Merkezi'nde, Birecik Kaymakamlığı ve Birecik İlçe Emniyet Müdürlüğü, Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği'nin birlikte düzenlemiş olduğu 'Yardıma Muhtaç Öğrencilere Kıyafet Yardımı' programında, 700’e yakın fakiröğrenci giydirildi.

Programda açılış konuşmasını yapan Birecik Kaymakamı Oktay Erdoğan, "Bu anlamlı organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ederek, yaklaşık 700 fakir öğrencinin bayram öncesi giydirilerek bir nebze olsun sıkıntılarına ortak olmak istedik’’dedi. Birecik Kaymakamlığı ve İlçe Emniyet Müdürlüğü işbirliği ile gerçekleştirilen bu yardım programında Birecik’te bulunanokullardaki fakir öğrencilere bayram hediyesiverdiğimiz için mutluyuz." şeklinde konuştu. Ayrıca LC Waikiki firmasına da yaptıkları katkılardan dolayı çok teşekkür etti.

Birecik İlçe Emniyet Müdür Vekili Barış Ertuğrul ise "İlçemizde bulunan yardıma muhtaç öğrencilerin dostluk bağlarını pekiştirmek, barış, sevgi, kardeşlik, dayanışma ve işbirliği duygularını geliştirmek, birlik beraberliğin sağlanması, ekonomik ve sosyal yönden gelişime ihtiyacı bulunan okul öğrencilerinin kurumumuz imkânları ölçüsünde ve sponsorlar vasıtası ile yaklaşık 700 öğrenciye bayram hediyesi verdiğimiz için çok sevinçliyiz."şeklinde konuştu.

Okul öğrencileri arasında ayakkabısı olmayıp kışın başladığı bu günler de terlik ile hediye paketlerini almaya gelen öğrenciler gözden kaçmadı. Öğrencilerin hediyeleri İlçe Kaymakamı Oktay Erdoğan, İlçe Emniyet Müdürü Vekili Barış Ertuğrul, Milli Eğitim Şube Müdürü Sadık Şahin, okul müdürleri, öğretmenler ve polisler tarafından verildi. Hediyepaketlerinin öğrencilere dağıtılmasından sonra program sona erdi.
(mynet haber)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star