Ana Sayfa Türkiye Birecikliler, Van'daki Depremzedeler İçin Tek Yürek Oldu

Birecikliler, Van'daki Depremzedeler İçin Tek Yürek Oldu

Şanlıurfa'nın Birecik İlçesi Van Erciş'teki depremzede kardeşleri için, Birecik Kaymakamlığı, Birecik Belediye Başkanlığı, Birecik Genç İşadamları Derneği(BİRGİAD) ve sivil toplum kuruluşları bir araya gelerek yardım kampanyası başlattı.

Giriş Tarihi: 29 Ekim 2011 Cumartesi 18:23
Birecikliler, Van'daki Depremzedeler İçin Tek Yürek Oldu
Şanlıurfa'nın Birecik İlçesi Van Erciş'teki depremzede kardeşleri için, Birecik Kaymakamlığı, Birecik Belediye Başkanlığı, Birecik Genç İşadamları Derneği(BİRGİAD) ve sivil toplum kuruluşları bir araya gelerek yardım kampanyası başlattı. İlçedeki sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin de bir araya geldiği toplantı da Van Erciş'teki depremzedeler için neler yapılacağı karara bağlandı.

Yapılan toplantıda gıda giyecek yardımının yanı sıra para yardımı için de bir banka hesabı açılması benimsendi. Yapılacak yardımların bir an önce ulaştırılması kararlaştırıldı. Gerekli çalışmaların başlaması için talimat veren komite Başkanı Av. Faruk Pınarbaşı, "Halkımızın böyle bir acıda birlik ve bütünlüğü yakalayacağını ve bu konuya duyarsız kalmayacağını ümidediyorum." diye konuştu.

Birecik Kaymakamı Oktay Erdoğan ise yapılacak yardımların işbirliği içerisinde yapılması gerektiğini söyledi. BİRGİAD üyelerine de teşekkür eden Erdoğan, "Van da hayatını kaybeden insanlara Allah'tan rahmet ve yaralılara da acil şifa diliyorum." dedi.(haberler.com)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kurmay Başkanı FETÖ'den gözaltına alındı

Kurmay Başkanı FETÖ'den gözaltına alındı

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star