Ruha TV'yi online izlemek için tıklayın

Ana Sayfa Urfa Haberleri Birecik'te Muhittin Aykılıç Sanayi Camisi Açılışı Yapıldı

Birecik'te Muhittin Aykılıç Sanayi Camisi Açılışı Yapıldı

Şanlıurfa nın Birecik ilçesinde Fırat küçük sanayi sitesi içinde yapılan merhum Muhittin Aykılıç sanayi camisi bu gün Cuma namazı dan açılışı yapıldı .

Giriş Tarihi: 3 Şubat 2012 Cuma 11:22
Birecik'te  Muhittin Aykılıç Sanayi Camisi Açılışı Yapıldı
ABDULLAH YİĞİT / URFAHABER Açılışı Birecik belediye başkanı Av.Faruk Pınarbaşı, hayırsever iş adamı Mehmet Aykılıç ve Müftü Mekki Solmaz tarafından kurdelesi kesilen caminin ibadete acıldı.

Açılışa  Birecik belediye başkanı Av.Faruk Pınarbaşı ve belediye  meclis üyeleri, Akparti ilçe başkanı Aziz Karayılan, Chp Birecik ilçe başkanı Av. Sakıp Yaşar, Suruç Esnaf kefalet başkanı Mehmet Durmaz, Ziraat Odası Başkanı Abdülcelil Arıcı, hayır sever iş adamı Mehmet Aykılıç ,Birecik müftüsü Mekki Solmaz   ve Fırat küçük sanayi başkanı Hüseyin Altınova ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.
Muhittin Aykılıç sanayi camisine maddi ve manevi katkılarından dolayı. birecik kaymakamı Oktay Erdoğan, Birecik belediye başkanı Av. Faruk Pınarbaşı, Müftü Mekki solmaz. Hayır sever iş adamı Müslüm Aykılıç a, inşaat mühendisi Veli özkaleli, Mehmet Hanifi Özdede ve esnaf ve kafalet başkanı Halil Aykılıç a Birecik Fırat küçük sanayi başkanı Hüseyin Altınova tarafından birer plaket verildi.
Birer konuşma yapan
Birecik belediye başkanı Av.Faruk Pınarbaşı: Birecik Fırat sanayi sitesi ihtiyaç olan caminin yapılması   sanayi esnafına hayırlı uğurlu olsun cami nin ilçemize ve halkımıza hayırlı olsun caminin yapımında emeği gecenlere teşekkür ediyorum.


Birecik müftüsü Mekki Solmaz: ilçemizde yapılan yeni caminin müftülüğü devr olması ile ilçemizde camin ilerin insanlara hizmet etmek için yapılan caminin  hayırlı uğurlu olsun dedi.

Birecik Fırat küçük sanayi sitesi başkanı Hüseyin Altınova ise : öncelikle sanayimiz içinde yapılan muhittin aykılıç  sanayi camisi   yapımında  katkıda bulunan bütün iş adamlarına .ve esnaflara sayın  Birecik kaymakamı Oktay Erdoğan ve belediye başkanımız Faruk Pınarbaşı,müftü mekki solmaz teşekkür ediyorum .sanayimizde ihtiyaç olan camimiz şuan bin kışılık kapasitede olan camimiz 2 katlı .1.5 yıl  kısa bir sürede yapımı yapılan camimiz bugun Cuma namazı kılarak acılışını yapmak tık gelen tüm konuklara teşekkür ederim dedi.

Muhittin aykılıç sanayi camisi ilk Cuma namazını müftü mekki solmaz yaptı.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık