Ana Sayfa Türkiye BİRİNCİ MECLİS ÖNÜNDE TOPLANMALAR BAŞLADI

BİRİNCİ MECLİS ÖNÜNDE TOPLANMALAR BAŞLADI

Bazı sivil toplum örgütleri ve siyasi partiler tarafından Birinci Meclis önünde yapılması planlanan etkinlik için vatandaşlar toplanmaya başladı. Diğer illerden katılacaklar için Ankara'nın ana giriş noktalarında güvenlik önlemleri alındı

Giriş Tarihi: 29 Ekim 2012 Pazartesi 12:24
BİRİNCİ MECLİS ÖNÜNDE TOPLANMALAR BAŞLADI

Bazı sivil toplum örgütleri ve siyasi partiler, tarafından Birinci Meclis önünde düzenlenecek Cumhuriyet Bayramı etkinliğine diğer illerden katılacaklar için Ankara'nın ana giriş noktalarında güvenlik önlemleri alındı, ancak şehir dışından az sayıda otobüsün geldiği gözlendi.

İstanbul yolu otoban gişeleri, Kırıkkale Üniversitesi önü, Konya yolu girişi Bala kavşağında, sabahın erken saatlerinden itibaren güvenlik güçleri, katılımcıların otobüslerini şehir girişlerinde durdurup, kimlik kontrolü ve güvenlik araması yapmak üzere önlem aldı.

Sabahın erken saatlerinden itibaren etkinlik için diğer illerden çok az sayıda otobüsün geldiği gözlendi.

Kırıkkale girişi ve Konya yolundan otobüslerle herhangi bir giriş olmazken, yalnızca İstanbul yolu otoban gişelerinden giriş yapan 4 otobüs ve 3 minibüs durdurularak kimlik kontrolü yapıldı. Kimlik kontrolünün ardından araçların şehre girmesine izin verildi.BİRİNCİ MECLİS ÖNÜNDE TOPLANMALAR BAŞLADI
Bu arada, Birinci Meclis önündeki etkinlik için Ulus Atatürk heykeli önünde gruplar toplanmaya başladı. Polis, Birinci Meclis'in bulunduğu Cumhuriyet Bulvarı'nı trafiğe kapattı.

“Mustafa Kemal'in askerleriyiz”, “Tam bağımsız Türkiye” sloganları atan, ellerinde Türk bayrakları ve Atatürk posterleri taşıyan grubun Atatürk heykeli önünde Atatürk bulvarına inmesiyle yol tamamen trafiğe kapandı.

Atatürk Bulvarı'nı trafiğe kapatan grup ile emniyet güçleri arasında kısa süreli tartışma yaşandı.ADD: VALİLİK VE EMNİYET ENGELLEDİ
Ankara’daki yürüyüşe destek vermek için Yalova’dan yola çıkmak isteyen grup toplu taşıma aracı bulunamadığı için durumu protesto etti.

Yalova’nın Çınarcık ilçesine bağlı Koru Beldesi’nde toplanan ADD Yalova Şubesi üyeleri, kiraladıkları toplu taşıma araçlarına izin verilemediğini ileri sürerek duruma tepki gösterdi.

Gruba Koru Belediye Başkanı Kamil Yaman da destek verdi. Ardından gruptaki bazı kişiler özel araçlarla Ankara’ya doğru yola çıktı.

 

 

kaynak: radikal.com.tr

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Diyarbakır'da askere bombalı saldırı

Diyarbakır'da askere bombalı saldırı

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star