Ana Sayfa Urfa Haberleri BİT SALGINI TBMM’YE TAŞINDI

BİT SALGINI TBMM’YE TAŞINDI

Şanlıurfa’da son zamanlarda okullarda bulunan öğrencilerin “BİT” lenmesi olayı Halkların Demokratik Partisi(HDP) Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Ayhan tarafından TBMM’ye taşınarak Milli Eğitim Bakanlığına soruldu.

Giriş Tarihi: 14 Kasım 2014 Cuma 18:03
BİT SALGINI TBMM’YE TAŞINDI

Halkların Demokratik Partisi(HDP) Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Ayhan verdiği “BİT” sağlının sorunu hakkında verdiği soru önergesinde şu ifadeler yer aldı.

 

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA

 

Aşağıdaki sorularımın Milli Eğitim Bakanı Sayın Nabi AVCI tarafından Anayasanın 96'ıncı İçtüzüğün 99'uncu maddesi gereğince yazılı olarak yanıtlanmasını arz ederim.

 

Son günlerde Şanlıurfa’nın özellikle kenar mahallelerindeki okullarda yaşanan su sıkıntısı ve bununla bağlantılı olarak okul tuvaletlerinin hijyen sorunundan dolayı kimi basın yayın organlarınca bit salgının yaşandığı iddiası gündeme getirilmiştir. Bugüne kadar Şanlıurfa Milli Eğitim Müdürlüğünün bu iddiayı yalanlayan bir açıklamasının olmaması bit salgını iddiasının doğru olabileceği kuşkusunu uyandırmaktadır. Bu durum öğrenci velileri başta olmak üzere okul idarecilerini ve öğretmenleri de tedirgin etmektedir.

 

Bu bağlamda;

 

Okullarda bit salgını olduğuna dair iddia bakanlığınıza intikal etmiş midir?

Okullarda bit salgını olduğuna dair iddialar doğru ise şu ana kadar tespit edilen okul sayısı kaçtır? Kaç öğrenci etkilenmiştir?

Bit salgınının nedenlerine dair bakanlığınızın bilgisi var mıdır?

Bit salgınının önlenmesi için Şanlıurfa Milli Eğitim Müdürlüğünce ne gibi tedbirler alınmıştır?

Bit salgının nedenleri ve önlenmesine dair alınması gereken tedbirlerin yerinde tespiti için bakanlığınızın inceleme talimatı var mıdır?

Yaşandığı iddia edilen bit salgını ilimiz Şanlıurfa dışında başka illerde de görülmekte midir?

Bit salgını sorununun neden olduğu iddia edilen su sıkıntısı okullarda görülmekte midir? Okullarda su sıkıntısı yaşanıyorsa nedenleri nelerdir? Bakanlık olarak ne gibi ek tedbirler almayı düşünmektesiniz?

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık