Ana Sayfa Dünya "Bize gül uzatana gülle karşılık veririz"

"Bize gül uzatana gülle karşılık veririz"

Suriye Dışişleri Bakanı Velid Muallim, "Suriye'nin elleri bağlı değil, bize gül uzatana gülle karşılık veririz" dedi.

Giriş Tarihi: 9 Ekim 2011 Pazar 17:34
Suriye Dışişleri Bakanı Muallim: "Suriye'nin elleri bağlı değil, bize gül uzatana gülle karşılık veririz"

Dışişleri Bakanı Muallim bugün Dışişleri Bakanlığında, Latin Amerika İçin Bolivarcı İttifak ALBA'ya üye ülkelerden Küba Dışişleri Bakanı Bruno Rodriguez Parrilla, Ekvador Dışişleri Bakanı Yardımcısı Pablo Villagomez, Bolivya İletişim Bakanı Ivan Canelas ve Venezuela Dışişleri Bakanı Nicolas Maduro Moros ile ortak basın toplantısı düzenledi.

Konuk bakanlar basın toplantısında, son dönemde Suriye'deki gelişmelerle ilgili olarak Suriye yönetiminin ve halkının yanında olduklarını dile getirdiler. Muallim de ALBA dışişleri bakanlarının bu koşullarda okyanusu aşarak böylesi bir ziyarette bulunmalarının, Suriye ile dayanışmalarını ortaya koyduğunu ifade etti.

Velid Muallim gazetecilerin sorularını da yanıtladı. Cuma günü öldürülen Kürt muhalif Meşal Tammo ve Türkiye'den yapılan açıklamalarla ilgili kendisine yöneltilen bir soru üzerine Muallim, "Meşal Tammo dış müdahaleyi reddettiği için silahlı gruplar tarafından öldürüldü. Bu insanlar öldürülerek bölgede fitne tohumları ekilmeye çalışılıyor. Ancak Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamalarına gelince, önce annesine Allah'tan rahmet diliyorum. Şunu söylemek istiyorum; Suriye'nin eli bağlı değil, bize gül uzatana biz de gülle karşılık veririz" dedi.

Suriye ordusundan kaçan Rıfat Asad'ın açıklamalarına ve konuyla ilgili çıkan haberlerle ilgili Muallim, "Bir Türk askerinin Suriye topraklarına girdiğine yönelik şu ana kadar dışişleri bakanlığı olarak hiçbir bilgiye sahip değiliz" diye konuştu.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Karaköprü karanlığa gömüldü

Karaköprü karanlığa gömüldü

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star