Ana Sayfa Siyaset BLOK OY KULLANMASINA İTİRAZ EDEN HDP'LİLERE KORUCU SALDIRISI

BLOK OY KULLANMASINA İTİRAZ EDEN HDP'LİLERE KORUCU SALDIRISI

Hasköy'de blok oy kullanan AKP Milletvekili Adayı Abdulselam Er'in akrabaları ve silahlı korucular duruma müdahale eden HDP'li aday ve yöneticilere saldırdı.

Giriş Tarihi: 7 Haziran 2015 Pazar 07:00
BLOK OY KULLANMASINA İTİRAZ EDEN HDP'LİLERE KORUCU SALDIRISI

Muş'un Hasköy ilçesine bağlı Karaağaç ve Sungu beldelerinde, AKP adayı Abdulselam Er'in akrabaları ve korucuların blok oy kullandığı belirtildi. Arap yurttaşların yaşadığı ve söz konusu ihlallere sandık görevlilerin müdahalede zorlandığı her iki beldede inceleme yapan HDP Muş milletvekili adayları Burcu Çelik Özkan ve Ahmet Yıldırım, HDP il eşbaşkanları Elif Çetinbaş ve Abdurrahman Çapın, gezici müşahitler, avukatlar ve durumu görüntülemeye çalışan gazeteciler korucu ve Er'in akrabalarının saldırısına maruz kaldı. 

 

Silahlı korucular tehditler savurdu

 

Sungu Beldesi'nde Er'in akrabaları ve silahlı korucularla, Sungu Hürriyet İlköğretim Okulu'da sandık başlarına gelerek toplu oy kullandı. Bir kişinin ailesinin tamamın yerine oy kullandığı okulda, sandık görevlileri duruma müdahale etmekte zorlandı. Bölgeye gezici müşahit ve avukatlar ile birlikte gelen HDP'liler, okul içine girip inceleme yapmak isteyince silahlı korucu ve Er'in akrabalarının saldırısına uğradı. Askerlerin olmasına rağmen müdühale etmediği okulda, içeri girmeleri engellenen HDP'lilere küfürler savuran korucu ve Er'in akrabaları, "Oyu olmayan hiç kimse okula giremez" tehditleri savurdu. 

 

Dakikalar süren tartışmaların ve yer yer tartaklanmaların ardından bölgeden ayrılan HDP'liler aynı durumun yaşandığı Karaağaçlı Beldesi'nde geçti. Askerlerin dahi olmadığı ve önlemin alınmadığı Karaağaç İlköğretim Okulu'nda oy verme işlemleri sürerken, HDP'li heyet burada da okula alınmadı. Söz konusu okulda silahlı korucular ve Er'in akrabaları kimi zaman avukat ve gezici müşahitlere küfürler savurarak tehdit etti. 

 

kaynak: urfadabugun.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fakıbaba'nın ablası vefat etti

Fakıbaba'nın ablası vefat etti

Kurumsal

İçerikYukarı Çık