Ana Sayfa Güncel Böbreğinden bir avuç taş çıktı

Böbreğinden bir avuç taş çıktı

Gaziantep’te yaşayan ve uzun süredir böbrek ağrısı çeken 59 yaşındaki Zöhre Polat'ın böbreğinden 40 parça taş çıkarıldı.

Giriş Tarihi: 20 Mart 2018 Salı 11:40
Böbreğinden bir avuç taş çıktı

Gaziantep'teki özel bir hastaneden yapılan açıklamaya göre, şiddetli böbrek ve karın ağrısı şikayetiyle hastaneye başvuran Polat’ın yapılan tetkiklerinde böbreğinde taş olduğu tespit edildi.

Üroloji Uzmanı Op. Dr. Hilmi Çelik tarafından hemen ameliyata alınan Polat'ın sol böbreğinden irili ufaklı yaklaşık 40 parça taş çıkarıldı.

Ameliyatı gerçekleştiren Çelik, başarılı geçen operasyonla ilgili şu bilgileri verdi:

"Hastamız bize şiddetli böbrek ve karın ağrısı şikayeti ile başvurdu. Yaptığımız tetkiklerde hastamızın sol böbreğinin yaklaşık 3‘te birinin taş ile dolu olduğunu gördük. Bu nedenle hastaya operasyon yapılmasına karar verdik. Spinal anestezi ve kapalı böbrek taşı ameliyatı yöntemiyle taşları lazerle kırdık. 1 santimlik kesiden tüple böbreğe girilerek yapılan kapalı taş ameliyatı olan PCNL, hastalar için çabuk ayağa kalkma ve 1-3 gün arasında yatış süresi ile konforlu bir tedavi şekli. Hastamız bu nedenle kısa sürede sosyal hayatına dönecek. “

Sağlığına kavuşan Polat ise ameliyattan çok korktuğunu ancak korkusunun yersiz olduğunu anladığını belirterek "Ağrılarım geçti. Şimdi kendimi daha iyi hissediyorum. Böbreğimden çıkarılan taşları görünce gözlerime inanamadım. Çok şükür, şu an sağlığım yerinde." dedi.

 

AA

 
Ruha TV izlemek için tıklayın...
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Müftü nikah kıydı belediye başkanı şahitlik yaptı

Müftü nikah kıydı belediye başkanı şahitlik yaptı

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık