Ana Sayfa Türkiye BODRUM KATINDA DERS GÖRÜYORLAR

BODRUM KATINDA DERS GÖRÜYORLAR

Şanlıurfa Selahaddin Eyyubi İlk Okulu öğrencileri bodrumda rutubetli bir ortamda ders görüyor.

Giriş Tarihi: 20 Nisan 2015 Pazartesi 11:26
BODRUM KATINDA DERS GÖRÜYORLAR

Eyyübiye ilçesi Hayati Harrani Mahallesinde bulunan Selahaddin Eyyubi İlk Okulu eğitim gören öğrenciler zor şartlarda okumaya çalışıyor. Okulundaki derslik yetersizliğinden dolayı okul yönetimi okul binanın bodrum katını da sınıfa çevirerek eğitim vermeye başladı.

BODRUM KATINI SINIF YAPTILAR

Bir yandan öğretmen açığıyla boğuşan ilimiz diğer yandan da derslik açığıyla boğuşuyor. Özellikle Şehrin kenar mahallelerinde oldukça sıkıntılı olan eğitim kurumlarının sorunları da bitmek bilmiyor. Derslik yetersizliği olan Selahaddin Eyyubi İlk Okulu yönetimi bu sorunu çözmek için binanın bodrum katını sınıfa çevirdi.

BODRUM KATLARINDA OKUMASINLAR

Okulun başvurduğu bu çözüm yolunu eleştiren öğrenci velileri ise hangi çağda yaşıyoruz 21. yüzyılın Türkiye'sinde bodrumda ders mi yapılır. Biz defalarca şikayette bulunduk ancak kimse bir dönüş bile yapmadı. Yetkililere tepki gösteren öğrenci velileri, çocuklarımızın bodrum katlarında okumalarını istemiyoruz.

ÇOCUĞUM BU ŞARTLARDA OKUYAMIYOR

Diyabet hastası olan çocuğu söz konusu bodrum katında eğitim alan baba Müslüm Taptı, çocuğunun bu şartlarda okuyamadığını çok sıkıntı çektiğini söyledi. Taptı, "Defalarca şikayette bulunmama rağmen kimse sesimizi duymadı. benim oğlum hasta bu şartlarda okuyamıyor. Yazık değil mi bu çocuklara" diye tepki gösterdi.

YORUMLAR
  • yorum2015-04-22 06:44:29salih arslan,

    selhadin eyübi orta okulunda bodrum kata eğtim göryorum hasta oluyoruz mili eğtim bakanlığına mesjım olsun yazan salih arslan 6k

  • yorum2015-04-22 06:44:28salih arslan,

    selhadin eyübi orta okulunda bodrum kata eğtim göryorum hasta oluyoruz mili eğtim bakanlığına mesjım olsun yazan salih arslan 6k

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık