Ana Sayfa Urfa Haberleri Boğazına Kaçan Tıpa Ameliyatla Çıkarıldı

Boğazına Kaçan Tıpa Ameliyatla Çıkarıldı

Şanlıurfa'ya yerleşen Suriyeli sığınmacılardan Şihede Dehben, tarlada çalıştığı sırada su tankından su içmek isterken vananın tıpası boğazına kaçtı.

Giriş Tarihi: 18 Temmuz 2013 Perşembe 04:25
Boğazına Kaçan Tıpa Ameliyatla Çıkarıldı

Suriye'deki iç savaştan kaçarak Şanlıurfa'ya yerleşen sığınmacılardan 24 yaşındaki Şihede Dehben, tarlada çalıştığı sırada su tankından su içmek isterken vananın tıpası boğazına kaçtı. Elazığ'a gönderilen Dehben'in boğazındaki tıpa ameliyatla çıkarıldı.

Tarım işçiliği yapan Şihede Dehben, aşırı sıcaklar nedeniyle su tankından su içmek istedi. Tazyikli su nedeniyle vananın tıpası boğazına kaçan Dehben, Şanlıurfa Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Tıpa hastanede çıkarılamayınca Şihede Dehben Elazığ Özel Hayat Hastanesi'ne sevk edildi. Hastanenin Genel Cerrahi Servisi'nde Opr. Dr. Siraç Akgül ve ekibi tarafından ameliyata alınan Şihede Dehben'in nefes borusunda sıkışan tıpa, başarılı bir operasyonla çıkarıldı. Ameliyattan sonra konuşan Opr. Dr. Siraç Akgül, Hasta su içmek için ağzını su tankının musluğuna dayadığı sırada suyun tazyiki ile vananın tıpası boğazına kaçmış. Şanlıurfa Devlet Hastanesi'nde endoskopi yöntemi ile çıkarmaya çalışılmış ancak cisim sert olduğu için çıkaramamışlar ve hastayı bize sevk ettiler. Biz de endoskopi yöntemiyle çıkarmaya çalıştık ancak çıkaramadık ve hastayı ameliyata aldık ameliyatla çıkardık. Şu an hastanın durumu iyi yakında taburcu edeceğiz dedi.

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık