Ana Sayfa Urfa Haberleri BÖLGE MÜFTÜLERİ TOPLANTISI İLİMİZDE YAPILDI

BÖLGE MÜFTÜLERİ TOPLANTISI İLİMİZDE YAPILDI

Suriyeli mültecilerin sorunlarının görüşüldüğü ve bölge müftülerinin katıldığı toplantı Şanlıurfa Halk Sağlığı Konferans Salonunda yapıldı.

Giriş Tarihi: 22 Ekim 2014 Çarşamba 09:37
BÖLGE MÜFTÜLERİ TOPLANTISI İLİMİZDE YAPILDI

Toplantıya Şanlıurfa Valisi İzzettin küçük, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz, Din Hizmetleri Genel Müdürü Yaşar Yiğit ve bölge müftüleri katıldı.

Halk Sağlığı Konferans Salonunda düzenlenen program Karaköprü ilçe müftüsü Ahmet Altıok'un Kur'an-ı Kerim Tilaveti ve İl Müftüsü İhsan Açık’ın açılış konuşmasıyla başladı.

 

Daha sonra İlimiz Valisi İzzettin Küçük düzenlenen program hakkında yaptığı konuşmada ”İl Valileri olarak daha çok güvenlik ve asayiş hizmetinden sorumluyuz ama bunun yanında en çok sorumlu olduğumuz alan insanların can, mal ve namus güvenliğinin sağlanmasıdır. Bu hususta emniyet güçlerimizin desteğinin yanındaki en büyük gücümüz diyanet camiasıdır. Ülkenin asayişini, huzurunu ve insanların birbirlerine merhametle bakmasındaki en önemli unsurlarından bir tanesi yine diyanet camiasıdır. İlimizde yaşanan son zamanlardaki son göç dalgasında zorunlu nedenlerden dolayı ilimize 400 bin Suriyeli misafirin geldiğini, mağdur olan bu insanların her ne kadar gıda, sağlık ve zaruri ihtiyaçları karşılanıyor ise de; bu insanlara ilk pisikojik rehabilitasyonda emin ve güvenilir bir ülkeye geldikleri mesajını veren ve bu insanların kayıtların tutulmasında görev alan 75 imama teşekkür ederim” dedi.

 

Program diğer katılımcıların konuşmaları ile devam etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık