Ana Sayfa Urfa Haberleri Bölge Sağlık Merkezi Oluyor

Bölge Sağlık Merkezi Oluyor

Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak 600 yataklı Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesini ziyaret etti.

Giriş Tarihi: 19 Ağustos 2011 Cuma 09:38
Bölge Sağlık Merkezi Oluyor
Ziyarette hastaneye çevre illerden birçok hastanın tedavi olmak için geldiğini işaret eden Vali Toprak, bunun Diyarbakır’ın sağlık yatırımları açısından geldiği noktanın bir göstergesi olduğuna dikkat çekti.      Sayın Valimiz Mustafa Toprak Ergani ilçesinde katıldığı Limak Çimento Fabrikası Filtre sistemi açılışından sonra 600 yataklı Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesini ziyaret ederek, hastanede tedavi gören vatandaşların dilek ve şikâyetlerini dinledi. Hastane Başhekimi Prof. Dr. Yusuf Yağmur tarafından karşılanan Vali Toprak’a, Vali Yardımcısı Gökhan İkitemur da eşlik etti.

 “Sağlık çalışanları özveriyle görev yapıyor”

    Vali Toprak, ilk olarak hastanenin acil bölümünde incelemelerde bulundu. Tedavi gören hastalara ve hasta yakınlarına geçmiş olsun dileklerinde bulunan Vali Toprak, hastanenin acil polikliniğinde kısmi yoğunluğun giderilmesi için gerekli tedbirlerini alınması konusunda hastane Başhekimi Prof. Dr. Yusuf Yağmur’a talimat verdi. Vatandaşların hastaneden ve sunduğu hizmetlerden genel olarak memnun olduklarını belirtmeleri üzerine, Vali Toprak, hastane personelini tebrik ettiğini belirtti. Vali Toprak, oda ziyaretleri esnasında hastalarla samimi diyaloglar kurdu.  İnsan sağlığının önemine değinen Vali Toprak, koruyucu hekimliğin önemini hastalarla paylaştı. Hastalanmadan önce sağlıklı bedenin kıymetinin bilinmesi gerektiğini anlatan Vali Toprak, hastanelerin bu vesileyle önemli bir boşluğu doldurduklarını kaydetti

 “Diyarbakır bölgenin sağlık merkezi ve üssü haline geliyor”

    Vali Toprak hastanenin diğer poliklinik kısımları ile yatan hastaların bulunduğu servisleri de tek tek gezdi. Gezi sırasında çevre illerden sağlık hizmeti almak amacıyla Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesini tercih eden çok sayıda vatandaşın olduğunu gözlemleyen Vali Toprak,  bu durumun Diyarbakır’ın sağlık yatırımı konusunda geldiği noktayı göstermesi açısından önemli olduğunu vurguladı. Bu bakımdan Diyarbakır’ın sağlık alanında bir cazibe merkezi olduğuna değinen Vali Toprak, şehrin bu potansiyelinin iyi değerlendirilmesi gerektiğini ve sağlık turizmine önemli bir alt yapı oluşturabileceğini kaydetti.

 “Sayın Başbakanımızın açıkladığı 2023 vizyon projelerinden Bölge Sağlık Merkezi projeleri ve çalışmaları başladı”

    Vali Toprak, Sayın Başbakanımızın daha önce açıkladığı ve Diyarbakır’ın vizyon projelerinden olan Bölge Sağlık Merkezi kapsamında yapılacak planlama ve programlama çalışmalarının devam ettiğini, bunlardan 50 üniteli yeni modern Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin yapımına başlandığını ve inşaatın Üç Kuyular sağlık alanında hızla devam ettiğini söyledi.
(gapha)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star