Ana Sayfa Urfa Haberleri BÖLGE SANAYİLERİ ARASINDA BİLGİ VE TECRÜBE AKTARIMI PROJESİ DEVAM EDİYOR

BÖLGE SANAYİLERİ ARASINDA BİLGİ VE TECRÜBE AKTARIMI PROJESİ DEVAM EDİYOR

Şanlıurfa KOSGEB Müdürlüğü tarafında yürütülen KARACADAĞ Kalkınma Ajansından Finanse edilen (SEP) Sosyal Etkileşim Projesi kapsamında Projenin üçüncü faz ayağı Ankara buluşmaları olarak 4-5.Mayıs. 2016 tarihinde gerçekleştirildi.

Giriş Tarihi: 9 Mayıs 2016 Pazartesi 16:48
BÖLGE SANAYİLERİ ARASINDA BİLGİ VE TECRÜBE AKTARIMI PROJESİ DEVAM EDİYOR

Ankara ve Şanlıurfa illerinde, sanayi sektörlerinde bilgi ve birikim alışverişine imkan tanıyacak sosyal etkileşim altyapısının oluşturulması, üretim, pazarlama, dış ticaret, insan kaynakları, ar-ge, finans, bilişim, yönetişim ve teknoloji başlıklarında tecrübe aktarımının gerçekleştirilmesi, bölgesel kalkınmaya taraf olan kurumlar, kurum yöneticileri ve personel arasında uygulama ve pratikte kazanım niteliğinde olan unsurların, deneyimlerin ve pratiklerin paylaşılması hedeflenen projenin iştirakçileri arasında  Ankara Sanayi Odası, Şanlıurfa’dan ise Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü ve  Şanlıurfa Teknokent Müdürlüğü (Şanlıurfa Teknoloji Geliştirme Bölgesi Kurucu ve İşletici A.Ş.) yer alıyor.

Şanlıurfa Ticaret Borsası Genel Sekreteri Mehmet Durmuş’un da yer aldığı buluşma kapsamında Ankara Sanayi Odası Genel sekreterliği ziyaret edilerek,   Genel Sekreter Yavuz Cabbar ile proje hakkında fikir alışverişi gerçekleştirildi.

Proje kapsamında 4 Mayıs günü  Hacettepe Üniversitesi TEKNOKENT ve İşletmeleri ziyaret edilerek Hacettepe Üniversitesi TEKNOKENT Genel Müdür İlyas Yılmazyıldız ve Genel Müdür Yardımcısı Nurettin Aktepe tarafından  Teknokent hakkında Brifing alındı.  5 Mayıs 2016 günü Ankara Üniversitesi TEKNOKENT Gölbaşı Tesisleri ve İşletmelerini inceleme yapılarak TEKNOKENT Genel Müdürü Tolga Aslanköylü tarafından karşılanan Şanlıurfa Heyetine  Gıda Teknolojileri ve  Üniversitede üretilen akademik bilginin ticari değere dönüşmesi konusunda  bilgi verildi.  

 

Gerçekleştirilen buluşmalar kapsamında; Türkiye’de faaliyet gösteren Teknokentler arasındaki iş birliklerinin güçlendirilmesi, ortak proje yapılması, ''Kardeş Teknokent'' yapısının güçlendirilerek bilgi paylaşımının ve ortak eğitimlerin düzenlenmesi, bilgi ve tecrübe paylaşımı için ortak zemin oluşturulması konuları ele alındı.

 SEP Projesi kapsamında Ankara Teknik ve İşbirliği ziyaretlerine Şanlıurfa KOSGEB Müdürü İdris Erkeksoy, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı İbrahim İletmiş, Teknokent Genel Müdürü Hasan Aydoğdu, Şanlıurfa OSB Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Badıllı, Şanlıurfa Ticaret Borsası Genel Sekreteri Mehmet Durmuş, Evren Sanayi sitesini Temsilen Mustafa Arslan, Teknokentten  Selahettin Gür, Harran Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd.Doç.Dr. Ebru Sakar ve GapEkoDer Yönetim Kurulu Başkanı Medet Abbasoğlu katıldı. 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star