Ana Sayfa Urfa Haberleri BÖLGEDE YAŞANANLAR TURİZMİ DE ETKİLEDİ

BÖLGEDE YAŞANANLAR TURİZMİ DE ETKİLEDİ

Son dönemlerde bölgede yaşananlar turizmi de etkiledi.

Giriş Tarihi: 7 Ağustos 2015 Cuma 12:21
BÖLGEDE YAŞANANLAR TURİZMİ DE ETKİLEDİ

Son dönemlerde bölgede yaşananlar turizmi de etkiledi. Bu zamanlar turist ile dolup taşan Şanlıurfa ve bölge illerine pek turist gelmiyor. Esnaf ise bu durumdan muzdarip. Bir an önce olayların bitmesini eski huzurlu günlere dönülmesini istiyor.

Şanlıurfa'nın en gözde mekanlarından olan balıklı gölde bu aralar gözle görülen bir durgunluk hakim bunu neye bağlıyorsunuz ?

Bu durgunluğun sebebi  hava sıcaklığı, güneydoğuda meydana gelen terör olayları ve son olarak Suruç'ta ki patlama.  Şanlıurfa'ya olan turist  turlarını etkiledi. Ayrıca bu durum sadece Şanlıurfa'yı değil Diyarbakır, Mardin ve çevre illeri de  aynı şekilde etkiledi. Otellerde rezervlerin iptal edilmesi ve esnafların durgunluğu meydana gelen bu olaylara bağlı bir durumdur. Bu durumun medya ve polisler aracılığıyla engellenmesi gerek.İlçelerde meydana gelen olayları merkeze bağlamak Şanlıurfa'ya gelmek isteyen vatandaşlarda tedirginlik yaratıyor.

Bu yılki turist sayısı ile geçmiş yılları kıyaslayacak olursak neler söyleyebiliriz?

Geçen yıllarda hemen hemen her gün buraya en az 20 tur düzenleniyordu. Yaz ayları gurbetçilerin ayları olarak bilinir. Yurt dışında bulunan gurbetçi vatandaşlarımız buraya gelip yakınlarını ziyaret ederken  turistik yerlerimizi de ziyaret ediyorlardı. Fakat bu durum şimdi yok denecek kadar az.Özelliklede bu yıl buralara pek turist gelmiyor.  Buda son dönemlerde meydana gelen olaylardan kaynaklanıyor.Tek temennimiz biran önce bu durumun düzelmesidir.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık