Ana Sayfa Urfa Haberleri BORÇ REKORU URFA BELEDİYESİ’NDE!

BORÇ REKORU URFA BELEDİYESİ’NDE!

Türkiye’nin en kapsamlı mali yapılandırmasına başvurmayan Şanlıurfa Belediyesi’nin borcu son 3 ayda 7 milyon lira artarak 55 milyon liraya ulaştı.

Giriş Tarihi: 8 Eylül 2011 Perşembe 23:36
BORÇ REKORU URFA BELEDİYESİ’NDE!
Türkiye’nin en kapsamlı mali yapılandırmasına başvurmayan Şanlıurfa Belediyesi’nin borcu son 3 ayda 7 milyon lira artarak 55 milyon liraya ulaştı. Türkiye’nin en fazla borcu olan belediyeler sıralamasında kendisine en yakın rakiplerine fark atan Şanlıurfa Belediyesi’nin bu borcu nasıl ödeyeceği merak ediliyor?

Önceki aylar 48 milyon lira borcu olan Şanlıurfa Belediyesi, son 3 ayda bu borcunu 7 milyon arttırarak, 55 milyon lira seviyelerine ulaştırdı. Gelir İdaresi Başkanlığı’ndaki borçlu belediyeler listesinde ilk sırada yer alan Şanlıurfa Belediyesi, 5 ay önce çıkarılan mali yapılandırmaya da başvurmayı tercih etmemiş ve borcunu taksitlendirmemişti.

Borç listesinde Şanlıurfa Belediyesi’ne en yakın iller ise Gebze Belediye Başkanlığı bunu 28,5 milyon lira ile izlerken, Kadirli Belediye Başkanlığının 9,7 milyon lira, Kozluk belediye Başkanlığının 4,6 milyon lira, Çayırova Belediye Başkanlığının 4,3 milyon liralık borcu bulunuyor.

Belediyede bazı kaynakları ise bu borcun çok büyük bir meblağ olmadığını, belediyenin bu borcu ödeyebilecek kapasitede olduğunu savundu.

Özellikle yerel seçim döneminde rakipleri tarafından gündeme getirilmesine rağmen borç hususuna değinmeyen başkan Fakıbaba, seçimden önce, ‘Borç yiğidin kamçısıdır’ demekle yetinmişti. (İPEKYOL)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star