Ana Sayfa Urfa Haberleri Boşaltılan Apartmanın Sakinlerine Kira Yardımı Yapılacak

Boşaltılan Apartmanın Sakinlerine Kira Yardımı Yapılacak

Şanlıurfa'da, kolonları patladığı için yıkılma riski bulunan 18 daireli 9 katlı apartman boşaltıldı.

Giriş Tarihi: 27 Ocak 2013 Pazar 17:33
Boşaltılan Apartmanın Sakinlerine Kira Yardımı Yapılacak

Şanlıurfa'da, kolonları patladığı için yıkılma riski bulunan 18 daireli 9 katlı apartman boşaltıldı. Apartmanda inceleme yapan Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, tahliye edilen apartman sakinlerine kira yardımı yapılacağını söyledi.

Paşabağı mahallesi 760'ncı sokakta bulunan 12 yıllık Ataköy Apartmanı, 4 kolonunun yıkılmasıyla çökme riski oluşturunca Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü boşaltılmasını kararlaştırdı. Alınan karar, apartmanda bulunan 18 dairede yaşayanlara tek tek tebliğ edildi. Tebliğin ardından 17 aile evlerini boşaltırken, Bekir Eyüpoğlu bina sakini ise dairesinden çıkmayacağını söyledi.

AİLELERE 600 LİRA KİRA YARDIMI YAPILACAK

Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, bugün yıkılma riski bulunduğu için boşaltılması kararı alınan binayı inceledi ve apartman sakinleri ile görüştü. Çökme tehlikesi bulunduğu için boşaltılması kararlaştırılan evinden çıkmayan Bekir Eyüpoğlu isimli vatandaşı da ikna eden Vali Güvenç şöyle dedi:

"Burada olumsuz bir durumun yaşanmaması için gerekli önlemi aldık ve binanın boşaltılmasını kararlaştırdık. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı da konuyla yakından ilgileniyor. Ben de bu konuyla ilgili Çevre ve Şehircilik Bakanı ile görüştüm. Bakanlığımız olaya el koydu. Buradaki vatandaşlarımızın da mağdur olmaması için ailelerimize her ay 600 lira kira yardımı yapacağız."

Vali Güvenç, boşaltılan apartmanın yapılacak incelemelerin tamamlanmasının ardından yıkımının gerçekleştirileceğini sözlerine ekledi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fıstık Hali

Fıstık Hali" Barınakları Oldu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star