Ana Sayfa Urfa Haberleri BÖYLE ANNE OLMAZ OLSUN!

BÖYLE ANNE OLMAZ OLSUN!

Suriye’deki iç savaştan kaçarak Şanlıurfa’ya sığınan Suriyeli bir anne henüz yaşları 7 la 8 arasındaki iki kız çocuğunu sokakta çalıştırarak sigara parasını çıkarttırıyor. Yaşanan bu olay ise Ruha Tv tarafından an be an görüntülendi.

Giriş Tarihi: 27 Şubat 2015 Cuma 15:37
BÖYLE ANNE OLMAZ OLSUN!

 2011 yılında Suriye’de başlayan iç savaşın ardından Şanlıurfa’ya sığınan Suriyelilerin bir kısmı kendi imkanları ile şehir merkezinde tuttukları evlerde kalmaya başladı. Kent merkezine sığınan bazı Suriyeliler doğal yolar ile çalışarak geçimini sağlarken Bir anne ise uyguladığı yöntem ile tepkilere neden olacak konu ortaya çıkardı.

 Ruha TV Kameraları tarafından çekilen görüntülerde Bir anne kentin en işlek caddesin olan Kara Koyun iş merkezinde 2 kız çocuğuna mendil sattırıyor. Daha yaşları 7 ila 8 olan kız çocukları hiç bir şeyden habersiz mendilleri zorlada olsa satmaya başlıyor. Sattıkları mendil parasını kaldırımda oturan anneye teslim eden çocuklar dikkat çekerken annenin ise rahat bir tavırla elinde sigara yakıp oturması gözlemlenirken. Satılan mendilleri çocuklarına hadi gidin satın demesi an be an görüntülendi.

 Yaşanan bu olay sonrası Şanlıurfa’da onlarca zabıta ekipleri olmasına rağmen bu gibi çocukları duygusal yollar ile kullanıp vatandaşlardan para talep eden kişilerin nasıl rahat bir şekilde ulu ortada çocuklarını çalıştırması ise merak konusu oldu.

 Öte yandan ise, Şanlıurfa’da ki Belediyeler ise Dilenci ve Çocukları defalarca toplamasına rağmen halen sokaklarda gezmesi ise ayrı bir tartışma konusu oldu.

 Yine bir anne ise henüz 2 yaşındaki erkek çocuğunu ve 9 yaşındaki kız çocuğuna elinde mendil sattırarak vatandaşlardan para talep etti.Anne veya Ninesi olması düşünülen kadının ise rahat tavırları yine gözden kaçmadı.

 

 

 

YORUMLAR
  • yorum2015-03-02 10:50:24Urfa'lı

    Daha çok işimiz var, burada kalıcı olduklarına göre daha bunları eğitmemiz gerekiyor ki bu da bir kaç nesilde ancak olabilecek bir şey, Sahi bu insanlar bizim neyimiz oluyor, ne boynumuzun borcu ...

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star