Ana Sayfa Türkiye Böyle Fuhuş Çetesi Görülmedi!

Böyle Fuhuş Çetesi Görülmedi!

Ankara'da gerçekleştirilen bir fuhuş operasyonunda 14'ü yabancı uyruklu olmak üzere, 34 kişi gözaltına alındı.

Giriş Tarihi: 28 Şubat 2012 Salı 13:18
Böyle Fuhuş Çetesi Görülmedi!
Ankara'da emniyet güçlerinin yaptığı bir fuhuş operasyonunda, 14'ü yabancı uyruklu kadın olmak üzere, 34 kişi gözaltına alındı.

Liderliğini, Ukrayna asıllı Türk vatandaşı A.Ş.'nin yaptığı fuhuş çetesinin, müşterilerinin görüntülerini gizli kameraya aldığı ve isimlerini de ajandalara kaydettiği öğrenildi.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro ekipleri yaklaşık 5 ay süren teknik takibin ardından Ankara, İstanbul ve Antalya'da önceden belirlenen 23 adrese eş zamanlı baskınlar düzenledi. Ekipler, Ankara'da Çankaya Birlik Mahallesi'ndeki bir güzellik salonu ile Rüzgarlı Sokak'taki bir otelde fuhuş yaptıkları ve aracılık ettikleri iddia edilen, aralarında 14 yabancı uyruklu kadının da bulunduğu, 34 kişiyi gözaltına aldı.


GİZLİ KAMERA VE AJANDA Liderliğini, Ukrayna asıllı Türk vatandaşı A.Ş.'nin yaptığı fuhuş çetesinin kaldığı yerlerde yapılan aramada bulunan 5 bilgisayar ile çok sayıda cep telefonu ve ajandaya el konuldu.
Bilgisayar ve cep telefonlarında yapılan incelemede müşterilere ait uygunsuz gizli kamera görüntülerinin bulunduğu öğrenildi. Bilgisayarlar detaylı inceleme için Bilişim Suçları Şube Müdürlüğü'ne teslim edildi. Bu arada ele geçirilen ajandada çetenin, müşterilerinin tek tek isimlerini kaydettiği ve isimlerinin karşılığına ise müşterilerinin yaptıkları iş ve davranışlarına dair notların yazıldığı belirtildi.

Fuhuş çetesinin, gizli görüntülerini çektiği bazı müşterileri de görüntüleri yayınlamakla tehdit edip para sızdırdığı iddia edildi.

SINIR DIŞI EDİLDİLER Polis, şüphelilere ait yaklaşık 5 bin TL ile bir otomobile de el koyarken, fuhuş yapıldığı belirlenen güzellik salonu ile otelin de mühürlendiği öğrenildi.

Yabancı uyruklu 14 kadın ise ifade işlemlerinin ardından Yabancılar Şube Müdürlüğü'ne gönderilerek sınır dışı edildi. Aslı Ş.'nin de aralarında bulunduğu 15 şüpheli de Emniyet'teki işlemlerinin ardından 'örgütlü insan ticareti yapmak, fuhuşa aracılık etmek, yer temin etmek ve fuhuş yaptırmak' suçundan Adliye'ye sevk edildi.

Kadınlarla birlikte olan 5 erkek ise haklarında Kabahatler Kanunu'ndan işlem yapıldıktan sonra serbest bırakıldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Diyarbakır'da askere bombalı saldırı

Diyarbakır'da askere bombalı saldırı

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star