Ana Sayfa Siyaset Bozdağ Taşeron Meselesini tamamen kaldırdık

Bozdağ Taşeron Meselesini tamamen kaldırdık

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, AK Parti Siverek 6. Olağan Kongresine katıldı. Bozdağ, "Taşeron meselesini bugünden geçerli olmak üzere tamamen ortadan kaldırdık, taşeron uygulamasına son verdik" dedi

Giriş Tarihi: 24 Aralık 2017 Pazar 17:18
Bozdağ Taşeron Meselesini tamamen kaldırdık

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ Siverek'te AK Parti Siverek ilçe kongresine katıldı.

Bekir Bozdağ burada yaptığı açıkalamada yeni Kanun Hükmünde Kararname ile yapılan değişikilikleri, değerlendirdi.

Başbakan Yardımcısı Bozdağ: "(KHK ile yapılan 'tek tip' düzenlemesi) Milletimizin bizden talebiydi. bu, sokaklarda her yerde terör yapacaksınız, masum insanları öldüreceksiniz, darbe yapacaksınız ve siz kendinizi kahraman göreceksiniz. Böyle bir şey olmaz. Milletimizin bu konudaki duyarlılığı, bu konudaki hassasiyeti, dikkate alındı. Demokrasiye inanan bir iktidar olarak, milletimizin bu talebine kulak verdik ve bu talebi hayata geçirdik. Bir ay içerisinde yönetmelik yapılacak ve arkasından bu uygulama yürürlüğe girecektir."

TAŞERON MESELESİ

Bozdağ: "Taşeron meselesini bugünden geçerli olmak üzere tamamen ortadan kaldırdık, taşeron uygulamasına son verdik, 450 bin taşeronda çalışan işçi sürekli kadroya geçmiştir ayrıca belediyelerde ve Özel İdare'de çalışanlar da belediye ve özel idarenin kuracağı iktisadi teşekküller ve kendi bünyesindeki şirketler üzerinden çalıştırılacak ve orada da taşeron uygulaması bundan sonra olmayacaktır."

 

Ruha TV izlemek için tıklayın...
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kırıkçı'dan SKM Başkanlığı Açıklaması

Kırıkçı'dan SKM Başkanlığı Açıklaması

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık