Ana Sayfa Urfa Haberleri BOZOVA 'DA ELEKTRİK PROTESTOSU

BOZOVA 'DA ELEKTRİK PROTESTOSU

Şanlıurfa'da, Bozova İlçesi'ne bağlı Büyükhan Köyü sakinleri, DEDAŞ binası önünde protesto gösterisi yaptı.

Giriş Tarihi: 4 Eylül 2012 Salı 20:57
BOZOVA 'DA ELEKTRİK PROTESTOSU

Şanlıurfa'da, 6 yıldır elektrik sorunu yaşadıklarını ve söz verilmesine rağmen trafo kurulmadığını ileri sürenBozova İlçesi'ne bağlı Büyükhan Köyü sakinleri, Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş. (DEDAŞ) binası önünde protesto gösterisi yaptı. Ellerinde dövizlerle DEDAŞ'ı protesto eden grup, sorunun kısa süre içerisinde çözüleceği sözünün verilmesiyle köylerine döndü.

Bozova'ya bağlı Büyükhan Köyü'nde oturan, aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 40 kişi, öğle saatlerinde Eyyübiye Semti'nde bulunan DEDAŞ binası önüne geldi. Ellerinde dövizler taşıyan kalabalık, DEDAŞ aleyhine slogan attı ve yetkililer ile görüşmek istediklerini söyledi. Köylerinde yaşanan elektrik sıkıntısı için DEDAŞ'a başvurduklarını söyleyen protestocu vatandaşlar, 6 yıldır köylerine kurulması için söz verilen trafoyu beklediklerini belirterek, "6 yıldır sürekli oyalanıyoruz. Vaat edilen trafo bir türlü gönderilmedi. Sık sık elektriklerimiz kesiliyor ve mağdur oluyoruz. Ekinlerimiz kurudu, birçok aile köyden bu yüzden göç etti. Artık dayanacak gücümüz kalmadı ve sesimizi duyurmak için buraya geldik" dedi.

DEDAŞ görevlilerinin çağrısı üzerine olay yerine gelen polisler, protestocu köylüleri sakinleştirdi ve aralarından seçtiği temsilciler ile DEDAŞ yetkililerini görüştürdü. Görüşme sonunda programda bulunan Büyükhan Köyü'nün ihtiyacı olan trafonun önümüzdeki birkaç ay içerisinde kurulacağı ifade edildi. Bu bilginin kalabalığa açıklanmasının ardından protestocu Büyükhan Köyü sakinleri, DEDAŞ önünden ayrıldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fıstık Hali

Fıstık Hali" Barınakları Oldu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star