Ana Sayfa Urfa Haberleri Bozova'da Kara ve Kaymaz Aileler Barıştı

Bozova'da Kara ve Kaymaz Aileler Barıştı

Bozova ilçesinde, yaklaşık 2 yıl önce bir kişinin öldüğü olayın ardından iki aile arasında başlayan husumet, barış yemeğiyle sonlandırıldı.

Giriş Tarihi: 16 Aralık 2012 Pazar 10:03
Bozova'da  Kara ve Kaymaz Aileler Barıştı

Bozova ilçesinde, yaklaşık 2 yıl önce bir kişinin öldüğü olayın ardından iki aile arasında başlayan husumet, barış yemeğiyle sonlandırıldı.

İlçe Ziraat Odası Başkanı Subhi Aksoy, Kara ve Kaymaz aileleri arasındaki husumeti sonlandırmak için aile büyükleriyle görüştü.

İkna olan ve Bozova İmam Hatip Lisesi salonunda bir araya getirilen aileler, aralarındaki husumete son verdiklerini ilan ederek, birlikte kurulan sofrada

"barış yemeği" yedi.

Yemeğe katılan Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, söz konusu davaların, tamamen sona ermesi için çaba gösterdiklerini söyledi.

Bölgede kimsenin istemediği halde benzer davaların sürdüğünü ifade eden Vali Güvenç, "Bu davaların artık sona ermesi lazım. Bu davalarda, Şanlıurfa kaybediyor, Türkiye kaybediyor. Bu olumsuz konular, şehre gezmeye gelecek veya yatırım için gelecek kişileri caydırıyor. Kaba kuvvet, hiçbir şey çözmüyor. Hepimiz biriz ve beraberiz. Herkes Allah'ın Kulu ve Türkiye Cumhuriyeti'nin vatandaşıdır. Bir hiç yüzünden çıkan bu tür davaları bitirmemiz lazım, bunlar bize yakışmıyor."

Yaklaşık 2 yıl önce ilçeye bağlı Kaçarsaluca köyünde söz konusu aile bireyleri arasında "sulama" nedeniyle çıkan tartışmanın kavgaya dönüşmesi sonucu Mehmet Kara hayatını kaybetti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor

Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor"

Kurumsal

İçerikYukarı Çık