Ana Sayfa Siyaset Bozyiğit, AK Parti bir kitle partisidir

Bozyiğit, AK Parti bir kitle partisidir

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili aday adayı İnşaat Yüksek Mühendisi Mustafa Bozyiğit, “AK Parti gibi bir kitle partisi dünyada yoktur”

Giriş Tarihi: 15 Mart 2011 Salı 17:45
Bozyiğit, AK Parti bir kitle partisidir
Şanlıurfa’yı bir dünya kenti yapacak projeleri ile sorunları çözmeye aday olduğunu ifade eden AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Aday Adayı İnşaat Yüksek Mühendisi Mustafa Bozyiğit, dün AK Parti Merkez İlçe Teşkilatı’nı ziyaret ederek, kentin sorunları hakkında Mustafa Zahit ile görüş alışverişinde bulundu.

Şanlıurfa’nın kangrenleşmiş sorunlarının ancak eğitimli, donanımlı ve yüreği memleket sevgisiyle dolu siyasetçilerin eliyle çözülebileceğini dile getiren Bozyiğit, özellikle gençlere büyük görev düştüğünü dile getirdi.

Her zaman olduğu gibi, bundan sonrasında da kentin dertleriyle dertlenen, sorunlarına çözüm arayan insanlarıyla birlikte çalışacağını belirten Bozyiğit, “Şanlıurfa’da değerli dostlarımız, kanaat önderleri, stk temsilcileriyle sık sık görüş alışverişinde bulunur, kentimizin sorunları hakkında kafa yorarız. Bugün de böyle bir ziyaret için AK Parti Merkez İlçe Başkanımız Mustafa Zahit beyi ziyaret ettik. Dilerim, önümüzdeki seçim süreci, Şanlıurfamız ve ülkemiz için hayırlara vesile olur” dedi.

AK Parti’ye olan teveccühün altını çizen Şanlıurfa Milletvekili Aday Adayı Mustafa Bozyiğit, “Halkıyla bu şekilde bütünleşen, bir kitle partisi belki de dünyada yoktur. Halkımız, AK Parti’ye ve Başbakanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve AK kadrolara inanıyor, güveniyor. Bu nedenle gelecekten çok umutluyuz” şeklinde konuştu.

Ziyaretinden dolayı Bozyiğit’e teşekkür eden AK Parti Merkez İlçe Başkanı Mustafa Zahit de, “Mustafa kardeşim kentin sorunlarını çözecek projeler üreten, büyüğüyle, küçüğüyle tüm Urfalıların bağrına bastığı bir dava adamıdır. Milletvekili olma düşüncesiyle çıktığı yolda kendisine başarılar diliyorum. Halkımızın partimize ve genel Başkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’a olan sevgisi her geçen gün büyümekte, bu da gelecek için bizleri gerçekten de umutlandırmaktadır.” dedi.

Bozyiğit’in AK Parti Merkez İlçe Teşkilatı’nı ziyareti sırasında yanında bulunan Karaköprü Belediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi de, Şanlıurfa için herkesin üzerine düşen görevi en iyi şekilde yerine getirmesi gerektiğine işaret ederek, Mustafa Bozyiğit’e başarılar diledi.

MUSTAFA BOZYİĞİT KİMDİR?1966 yılında Şanlıurfa'da doğdu. İlkokul, ortaokul ve liseyi Şanlıurfa'da tamamladı. 1989 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Aynı yıl üniversitede ulaştırma dalında master yapan Bozyiğit, 1993 yılında üniversitedeki asistanlık görevinden ayrılarak serbest çalışmaya başladı. Çok sayıda toplu konut inşaatları, taahhüt ve proje işleri tamamladı. 1996 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Çevre Mühendisliği'nde Doktora çalışmalarına başladı. 1997 yılında İSKİ'de müşavir firma adına tünel, dere ıslahı, kolektör inşaatları işlerinde kontrol şefliği hizmetlerinde bulundu. 2007 yılından sonra kendi kurduğu firmasında faaliyetlerine devam etmektedir.

Yıldız Teknik Üniversitesi Mezunları Derneği'nin ikinci dönem yönetim kurulu başkanlığını yürüten Bozyiğit, bazı meslek kurumları ve sivil toplum kuruluşlarıyla ortak projeler ve seminerler düzenledi. İnşaat Mühendisleri İstanbul Oda seçimlerinde iki dönem yönetim kurulu adayı olarak faaliyetlerde bulundu. 2010 dönemi AK Parti Siyaset Akademisi çalışmalarına katıldı.

Şanlıurfa için şehir planlaması, kentsel dönüşüm, sosyo-ekonomik hareket konularında çok sayıda proje hazırlayan Bozyiğit, siyasetçiler, bürokratlar ve halkla sürekli fikir alışverişinde bulunmaktadır.

İngilizce ve Kürtçe bilen Bozyiğit, evli ve üç çocuk babasıdır.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz YSK’dan son dakika İYİ Parti açıklaması

YSK’dan son dakika İYİ Parti açıklaması

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık