Ana Sayfa Siyaset Bozyiğit: AK Parti, dünyaya demokrasi dersi veriyor

Bozyiğit: AK Parti, dünyaya demokrasi dersi veriyor

Seçim süreci ile ilgili bir açıklama yapan AK Parti Şanlıurfa Milletvekili aday adayı Mustafa Bozyiğit, AK Parti'deki hizmet yarışının dünyaya demokrasi dersi verdiğini söyledi.

Giriş Tarihi: 29 Mart 2011 Salı 03:19
Bozyiğit: AK Parti, dünyaya demokrasi dersi veriyor
Türkiye'de, İstanbul'dan sonra 349 milletvekili aday adayı müracaatı ile rekor kıran Şanlıurfa'daki hizmet ve demokrasi yarışının övgüye değer olduğunu söyleyen AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Aday Adayı Mustafa Bozyiğit, "Türkiye'de demokrasi hiçbir zaman bu kadar fazla olmamıştı" dedi.
Türkiye'de demokrasinin, AK Parti'den önce ve AK Parti'den sonra diye farklı uygulanmaya başladığını belirten Mustafa Bozyiğit, "AK Parti iktidarına kadar, demokrasi, insan hakları, özgürlükler ve en önemlisi seçilme hakkı sadece belli bir kesimin imtiyazıydı. Yıllarca ülke yönetiminde söz sahibi olanlar, hep ülkede bu demokrasi anlayışının hakim olmasını istediklerini söylemişlerdi. Ancak bugün bile diğer partilerde böyle bir demokrasiyi görmek mümkün değil. İnsanların kapısından içeriye adım atamadığı partilerin ülkeye hakim olduğu dönemlerden, bütün Türkiye'yi kucaklayan, isteyen herkesin partiye üye olabildiği bir yönetim anlayışı Türkiye'ye hakim olmuştur. AK Parti'nin ülkede hakim kıldığı demokrasi anlayışı, bütün dünya ülkelerine de demokrasi dersi vermektedir" dedi.
Milletvekili aday adayı sayısının çokluğuna, büyük bir yarışa rağmen tüm seçim çalışmalarının adeta zevkli bir yarışma havasında geçtiğini kaydeden AK Parti Şanlıurfa Milletvekili aday adayı İnşaat Yüksek Mühendisi Mustafa Bozyiğit, "AK Parti'den, Şanlıurfa'da şu anda 349 milletvekili aday adayı var. Bu kadar aday adayı sayısına rağmen hiçbir tatsız olay yaşanmıyor, aday adayları birbirini sevgi ve saygıyla karşılıyor, ağırlıyor. Önceki hafta yapılan teşkilat temayül yoklamasında da AK Parti'nin demokraside ne kadar ileri olduğu ortaya çıkmıştır. Eski partilerin, kavga gürültüyle yapılan teşkilat çalışmaları dönemi geride kalmış, partimizdeki demokrasi anlayışı toplumsal anlayışta da kabul görmüştür" şeklinde konuştu.

Demokrasinin en temel öğelerinden olan seçme ve seçilme hakkının da, Türkiye'de AK Parti ile en iyi şekilde hayata geçirildiğinin altını çizen Bozyiğit, "AK Parti'ye gönül vermiş tüm Şanlıurfalılara ve teşkilat temayül yoklamasında büyük bir titizlik göstererek demokratik bir ortamda oylama işlemlerini gerçekleştiren tüm AK Parti teşkilatlarına teşekkür ederim" dedi.
Ruha TV izlemek için tıklayın...
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz AK Parti Urfa İl Başkanı belli oldu

AK Parti Urfa İl Başkanı belli oldu

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık