Ana Sayfa Güncel BRİKET YÜKLÜ KAMYON DEVRİLDİ 5 YARALI

BRİKET YÜKLÜ KAMYON DEVRİLDİ 5 YARALI

MARDİN'in Kızıltepe İlçesi'nde sürücüsünün ani fren yaparak direksiyon hakimiyetini kaybeden briket yüklü kamyonun devrilmesi sonucu meydana gelen kazada, 3'ü Suriye uyruklu 5 kişi yaralandı.

Giriş Tarihi: 6 Haziran 2014 Cuma 16:56
BRİKET YÜKLÜ KAMYON DEVRİLDİ 5 YARALI

Sık sık aynı yerde kazaların yaşanmasını protesto etmek isteyen bir grup, İpek Yolu'nu kısa bir süre trafiğe kapattı. Kızıltepe'den Şanlıurfa yönüne giden Ercan Gümüş yönetimindeki briket yüklü 47 KE 423 plakalı kamyon, Hububat Ticaret Merkezi Kavşağı'nda, ani fren yapınca sürücü direksiyon hakimiyetini kaybedince araç devrildi. Kazada, Ercan Gümüş ile birlikte, briketleri kamyona yükleyen ve üzerinde oturan İbrahim Aydın ile Suriye uyruklu 3 kişi olmak üzere 5 kişi yaralandı.Kaza sonrası olay mahalline gelen polis, jandarma ve itfaiye ekipleri, briketler arasında sıkışan işçileri ve sürücüyü sıkıştıkları yerden çıkardı.

Yaralılar, Kızıltepe Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alınırken, kaza ile ilgili soruşturma başlatıldı.Hububat Ticaret Merkezi esnafı ise sürekli kazaların yaşandığı gerekçesiyle, kazanın meydana geldiği alanda İpek Yolu'nu kısa bir süre trafiğe kapattı. Yolda 5 dakikalık oturma eylemi gerçekleştiren esnaf daha sonra olaysız bir şekilde dağıldı.Sürekli yaşanan kazalarla ilgili kavşakta bir açıklama yapan Kızıltepe Zahireciler Derneği Başkanı Mehmet Şerif Öter, kazanın meydana geldiği yere, Kanlı geçit adını verdiklerini belirterek, 4 yıldan bu yana 8 tane ölü verdik. 8 ölüden sonra geçici bir kavşak lütfettiler. 4 yıldır başvurmadığımız kapı kalmadı.

Ankara Karayolları Genel Müdürlüğü'ne defalarca gittik. Diyarbakır 9'ncu Bölge Müdürlüğü'ne 20 defadan fazla gittik. Bir proje yapıyorlar, 'bu olmadı bozuldu, şu müteahhit itiraz etti olmadı.' Her bir müteahhit cebine biraz daha fazla 3-5 kuruş para fazla girsin diye itiraz edince burada 3-5 canımız daha gidiyor. Bu gün burada yine 5 tane insan yaralandı. Birinin eli koptu. O adamlar ise müteahhitlerin cebini düşünüyorlar. Elektrik kesilmişti ışık çalışmıyordu. Burası tıka basa dolmuştu. 5 saniyede bir burada araç, uluslararası yolda gidiyor. Bir tane kavşağı bunlara çok görüyor. Ya biz kurbanlıkmıyız, biz tavukmuyuz tekerleklerin arasında eziliyoruz Bu karayolu kimdir, kimse buna hükmedemiyormu Hükümet buna bir el atsın, Başbakanımız buna bir el atsın. Ben bu kavşak ile ilgili sayın Başbakan'a bile dosya verdim dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şanlıurfa'da Suriyeliler sistemi kilitledi

Şanlıurfa'da Suriyeliler sistemi kilitledi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star