Ana Sayfa Ekonomi Bu Afişe 360 Bin Euro Ödedik

Bu Afişe 360 Bin Euro Ödedik

Başbakan Erdoğan'ın Almanya ziyaretinde kullanılan afişlerine avrupa da 360 Bin Euro ( yaklaşık 750 bin lira) harcandığı açıklandı.

Giriş Tarihi: 15 Nisan 2011 Cuma 15:28
Bu Afişe 360 Bin Euro Ödedik
Şatafatın bedeli halkın cebinden çıkıyor

Başbakan Erdoğan’ın Almanya’nın Düsseldorf kentinde Türklere yapacağı konuşmanın afişlere devletin kesesinden, yani vatandaşın cebinden 360 bin euro masraf yapıldı.

Tanıtımın reklam afişleri Almanları kızdırdı. Almanya'nın tirajı 3 milyondan fazla olan, ülkenin en çok çok satan gazetesi Bild, “Kafanızı hangi köşeye çevirseniz bu adam karşınıza çıkıyor” dediği haberde Türkiye Başbakanlığı’nın 1200 adet afiş astırdığını yazdı. Asılan 1200 posterin çoğunun Türkçe olması da ülkede tartışma yarattı. Afişte yer alan ‘Başbakanımız Düsseldorf’a geliyor’ (Unser Ministerprasident in Düsseldorf) ifadesi Almanya’da “Erdoğan kimin başbakanı” tartışmasını beraberinde getirdi. Almanlar “entegrasyon” programı kapsamında Almanya’da yaşayan Türkler’in Alman vatandaşı olduğunu ve Türk Başbakanına değil Alman Başbakanı’nda tabi olduklarını savunuyor.

Tanıtım için harcanan 360 bin euronun başbakanlık tarafından ödendiğini belirten gazete Belediye’den öğrendiği bilgiler doğrultusunda Düsseldorf’ta 281 normal, 125 ışıklı pano; Köln’de ise 559 normal ve 300 ışıklı panoda Erdoğan’ın posterlerinin yer aldığını duyurdu.

Sözcü gazetesi yazarı Necati Doğru da bugünkü yazısının son bölümünde o afişler değindi. İşte o yazı:BANDO İLE AFİŞİN PARALI DANSI!


Almanya’nın en büyük gazetesi Bild “Türkiye Başbakan’ı Tayyip Erdoğan’ın yapacağı konuşmayı duyurmak için Düsseldorf ve Köln şehirlerinde asılan toplam 1200 afişe 360 bin Euro’yu Türkiye devlet kurumları ödedi” diye yazdı.ABD’nin gazetesi New York Post ise “İstanbul Belediye Başkanı Kadir Topbaş, yanında bir uçak dolusu gazeteci ile New York’a geldiğinde bando parası dahil bütün masrafları Türkiye ödedi. Hatta ABD’den Brooklyn Belediye Başkanı’nın geçen yıl İstanbul’a yaptığı 5 gülük gezide harcadığı 40 bin doları da Türkiye ödedi” diye yazdı.Bando ile afiş dans ediyor.


Paralar Türk halkından çıkıyor.


(Oda TV)


Ruha TV izlemek için tıklayın...
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık