Ana Sayfa Urfa Haberleri BU ALANA NASIL KIYDINIZ?

BU ALANA NASIL KIYDINIZ?

Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesine bağlı Koruklu tesisleri Büyük Şehir belediyesinde alınan meclis kararı ile SSK Prim borçları karşılığında SGK’ya devredildi.

Giriş Tarihi: 25 Mart 2015 Çarşamba 12:32
BU ALANA NASIL KIYDINIZ?

Uzun zamandan beri atıl durumda bulunan ve halkın mesire alanı olarak kullandığı, Şanlıurfa Yolu üzerinde bulunan Koruklu sosyal tesisleri Büyük Şehir belediyesi meclis kararıyla, SSK Prim borçları karşılığında SGK’ya devredildi.

Yakın bir döneme kadar halkın piknik alanı olarak kullandığı, yüzlerce öğrencinin yaz tatillerinde kamp kurarak, spor yaptığı, eğlendiği yer olan Koruklu Spor ve Dinlenme Tesislerinin Onarımı yapılıp halkın hizmetine sunulması beklenirken, Büyük şehir belediyesi SSK borçları karşılığında halkın sosyal alanını SGK’ya devretti.

Koruklu tesislerinin satıldığını duyan Akçakaleli vatandaşlar duruma tepki göstererek, Belediyelerin sosyal alanları çoğaltması gerekirken, mevcut var olan, sosyal alanların borç karşılığında SGK’ya devredilmesini büyük bir talihsizlik olarak değerlendirdi..

Vatandaşlar; Uzun yıllardan buyana atıl durumda bulunan Koruklu sosyal tesislerimizin SGK’ya devredilmesi halka yapılan en büyük zulümdür. Çünkü Halkın nefes alabilecekleri, eğlenebilecekleri, sosyal alanların çoğlatılması, iyileştirip halkın hizmetine sunulması gerekirken, Borç karşılığı Devredilmesi utanç vericidir. Böyle bir kararı alan Büyük şehir belediye başkanlığını kınıyoruz” dediler.

MHP büyük şehir belediye meclis üyesi İsmail Bozkurt ise, kendilerinin yaptığı tüm itirazlara rağmen, Ak Partili meclis üyelerinin onayı ile meclisten geçen bu kararın halk’ın sosyal alanlarına ve halka yönelik yapılan büyük bir kıyım olarak değerlendirdi.

Edinilen bilgiye göre; SGK’ya Devredilen Koruklu sosyal tesislerinin, Ak Parti Büyük şehir belediye meclis üyeleri tarafından büyük bir çoğunlukla kabul edildiği, muhalefette ki meclis üyelerinin bu karara destek vermedikleri ve itiraz ettikleri öğrenildi.

 HABER: İSMAİL ARSLAN

 

YORUMLAR
  • yorum2015-03-26 04:46:41YAHYA CAN

    arkadaşlar vali Akbulut meyve fidanlığını da unutmayın atıl durumda bırakılmış kimse sahip çımıyor

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık