Ana Sayfa Siyaset "Bu densizliğin hesabı sorulacak"

"Bu densizliğin hesabı sorulacak"

Başbakan Erdoğan, BDP'li Tuncel'in polis tokatlamasını sert sözlerle eleştirdi.

Giriş Tarihi: 22 Mart 2011 Salı 13:00
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti TBMM Grup toplantısında gündemdeki konuları değerlendirdi. Erdoğan, BDP Milletvekili Sebahat Tuncel'in Nevruz kutlamaları sırasında bir polise tokat atmasını sert sözlerle eleştirdi. Erdoğan, "Dokunulmazlığın arkasına sığınarak polise tokat atmak, densizliktir. Bu densizliğin hesabı sorulacaktır" dedi. İşte Erdoğan'ın o sözleri:

"Bir milletvekili, milletvekilliğii onurunu, şerefini bu kadar ayaklar altına alabilir mi? Bizzat kendileri şiddete başvurmaya başladılar. Dokunulmazlığın arkasına sığınıp polise tokat atmak en hafif tabiriyle densizliktir. Bu olayla ilgili derhal hukuki sürecin başlatılmasını istiyoruz. Bu densizliğin hesabı hukuk çerçevesinde sorulacaktır. Benim Kürt kökenli vatandaşımın da kendisini temsil ettiği iddiasında olanların nasıl bir ruh hali içinde olduğunu görmesini istiyorum. Bunlar şiddetten, istismardan besleniyor. Ellerine taş alarak, polise tokat atarak, bizzat kendileri şiddet uyguluyor. Gençleri sokağa dökmek istediler başaramadılar. Çocukların eline taş verdiler, kendi kirli emelleri için çocukları kullandılar, başarılı olamadılar. Şimdi iş başa düştü, kendileri şiddeti ele aldılar. Gereken yapılacaktır. Ben milletimize sağduyusundan dolayı teşekkür ediyorum."


EMNİYETTEN SUÇ DUYURUSU
Şırnak Emniyet Müdürlüğü'nde görevli Başkomiser Murat Çetiner, Silopi ilçesindeki Nevruz kutlamalarında kendisine tokat attığı iddiasıyla BDP Milletvekili Sebahat Tuncel hakkında suç duyurusunda bulundu.ADAY ADAYLARININ SEÇİLME SÜRECİ
Başbakan Erdoğan, konuşmasına aday adaylıklarının değerlendirme sürecini anlatarak devam etti:

"Seçim tarihi yaklaştıkça aday adaylarının yoğun bir ilgisiyle karşılaştık. İşimiz çok zor çünkü bunu eleyeceksin, diğer partilerin durumu ortada, bizim partimizin durumu ortada. Bu kadar ilgi olduğuna göre, istikamet üzreyiz demektir. Burada gerçekten ehliyet sahibi insanların ağırlıklı tercih merkezi AK Parti. Haftasonunda temyaül yoklamaları gerçekleşti. 3 hafta içinde adaylarımızı tespit etmiş olacağız. Sonrasında da YSK'ya listemizi vereceğiz. Tabi biz farklı bir çalışmanın içindeyiz. Bizim yaptığımız çalışmayı diğer siyasi partilerin hiçbirisi yapmıyor. 12 komisyondaki arkadaşlarımız, yoklamaya katılan arkadaşlarımızla birebir görüşmeler yapacaklar. Tek tek tanıdıktan sonra onların da bir raporu olacak. Düşüncelerini bir diğer komisyona iletecektir.

Hedeflerimizin içinde parlamentoya 25-30 yaş arası genç taşımak da olacak. 30 bayan milletvekili sayısını arttırmak ve parlamentodaki sayımızı da çok daha fazlasına arttırmak olacak."


(habertürk)

Ruha TV izlemek için tıklayın...
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz AK Parti Urfa İl Başkanı belli oldu

AK Parti Urfa İl Başkanı belli oldu

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık