Ana Sayfa Güncel Bu Fotoğraf İçin 20 Yıl Bekledik!

Bu Fotoğraf İçin 20 Yıl Bekledik!

Türkiye'nin ikinci kadın valisi olarak Yalova'ya atanan Esengül Civelek görevine başladı.

Giriş Tarihi: 29 Ağustos 2011 Pazartesi 13:38
Bu Fotoğraf İçin 20 Yıl Bekledik!
Civelek, için valiliğin önünde tören düzenlendi.

Çiçekle karşılanan Vali Civelek, tören mangasını selamladıktan sonra, kendisini karşılayanların elini sıktı, valilik personeliyle tanıştı.

Makamına oturan Civelek, yaptığı konuşmada, ''Yalova'ya vali olarak atanmaktan, Yalova'ya hizmet edecek olmaktan son derece gurur, onur ve mutluluk duyuyorum'' dedi.

Yalova'nın her yönden, her açıdan kalkınması, gelişmesi için çalışacaklarını belirten Civelek, şöyle devam etti:

''Çalışmalarımızı, çok değerli Yalovalılarla, kamu kurum kuruluşları, yerel yönetimler, özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarıyla, iş birliği, el birliği, gönül birliği içinde gerçekleştirdiğimiz ve sorunların çözümünde diyalog ve karşılıklı görüş alışverişi benimsediğimiz takdirde ilimiz için güzel, önemli hizmetler gerçekleştirebileceğimize inanıyorum. Amacımız vatandaşımızın mutluluğudur, huzurudur, refahıdır, yaşam kalitesinin artırılmasıdır.''

Kendisinden önce görev yapan Yalova valilerine teşekkür eden Civelek, şunları kaydetti:

''Kamu hizmetlerinin kaliteli, etkin, süratli, verimli bir şekilde sunulması, kamu yönetimi mekanizmalarının sağlıklı bir şekilde işletilmesi, devlet ve vatandaş arasında anlamlı bir ilişki oluşturulabilmesi en önemli görevimizdir. Bu görevleri yerine getirirken de adalet, eşitlik, tarafsızlık, insan hakları, hukukun üstünlüğü, dürüstlük, sorumluluk gibi ilkeler esas alınacaktır. Başlatılan tüm proje ve çalışmalar, yatırımlar, kaldığı yerden aynı şekilde devam edecektir.''

Makam kapısının tüm vatandaşlara her zaman açık olduğunu ifade eden Civelek, Ramazan Bayramı'nı ve Zafer Bayramı'nı kutladı. 


20 YIL SONRA İKİNCİ KADIN VALİ

Türkiye'nin ilk kadın valisi, 1991 yılında Turgut Özal tarafındfan Muğla'ya vali olarak atanan Lale Aytaman olmuştu. Aytaman'ın ardından 20 yıl sonra Esengül Civelek Türkiye'nin ikinci kadın valisi olarak Yalova'ya atanmış oldu.(haberler.com)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Mal paylaşımı yüzünden oğlunu öldürdü

Mal paylaşımı yüzünden oğlunu öldürdü

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık