Ruha TV'yi online izlemek için tıklayın

Ana Sayfa Urfa Haberleri Bu haber Fakıbaba'ya ithaf olunur..

Bu haber Fakıbaba'ya ithaf olunur..

Şanlıurfa Direkli Mahallesi’nde ikamet eden ve kimsesi olmayan kadının yaşadığı çadır Belediye tarafından yıkıldı.

Giriş Tarihi: 29 Nisan 2011 Cuma 19:46
Bu haber Fakıbaba'ya ithaf olunur..
Şanlıurfa Direkli Mahallesi’nde boş olan inşaata çadır açan İkram A. Şanlıurfa Belediyesi yıkım ekibi tarafından çadırdan çıkartıldı. Şanlıurfa Belediyesi yıkım ekibi İkram A.’nın yaşadığı çadırı ve eski inşaatı yıktı. Kimsesi olmayan İkram A. imam nikahlı kocası tarafından iki yıldır terk edildiğini ve dört kız çocuğuyla sokakta kaldığını ifade etti.


İkram A. daha önce oturduğu evin kirasını ödeyemediğinden ev sahibi tarafından sokağa atıldığını da ifade etti. Geçimini komşuların ve hayırsever vatandaşların verdiği yardımlarla sağladığını belirtti. İkram A. yardım almak için Şanlıurfa Valiliğine gittiğini ve Valilik tarafından kendisine altı ayda bir iki yüz elli tl verildiğini ve bu miktarın geçimi için yetmediğini belirtti. Kimsesiz kadın Şanlıurfa Belediyesine yardım için başvurduğunu söyledi ancak herhangi bir yardım yapılmadığını belirtti.
Sokakta kalan İkram A. yardım için Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan'a ve Şanlıurfa Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba’ya  seslendi. İkram A. “ Herkesin babası olan Fakıbaba bana niye babalık yapmıyor. Ben çok zor bir durumdayım bana yarım edin. Zaten kimse bana inanmıyor bari siz inanın. Çocuklarımla perişan bir haldeyim.” dedi.GAPHAYORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık