Ana Sayfa Ekonomi Bu kampanyayı Kaçırmayın

Bu kampanyayı Kaçırmayın

Bir zamanların lüks bilgisayarları artık hurdaya düştü. Şanlıurfa Sanayi sitesinde, hurdacılık yapan bir vatandaş, demode olan bilgisayarları toplayarak, demir çelik fabrikalarına gönderiyor

Giriş Tarihi: 23 Temmuz 2011 Cumartesi 11:19
Bu kampanyayı Kaçırmayın
GAPHA)-Hızla ilerleyen teknoloji ile her gün insan hayatına birkaç yeni ürün daha giriyor. Görüntülü telefon, internet bağlantılı cep telefonları bunlardan sadece bir kaçı.
Daha 10-15 yıl öncesine kadar alınması çok zor, ulaşılması imkansız gibi görülen teknoloji ürünleri birkaç yıl içinde yenilerinin çıkmasıyla demode oluyor. Bir dönem ihtiyaç değil lüks tüketim olarak kabul edilen bilgisayarlar günümüzde her eve girmeye başladı.
Yeni versiyonların, daha kullanışlı olanların çıkmasıyla yaşı ilerlemiş bilgisayarlar artık hurdaya ayrılıyor.
Servislere gelen eski tip bilgisayarların işe yarayan aksamları alındıktan sonra diğer kısımları hurdacıların tezgahında yeni bir yolculuğa çıkıyor.
Şanlıurfa Sanayi Sitesinde 20 yıldır hurdacılık yapan bir vatandaş, tablasına doldurduğu hurda bilgisayarları kilosu 50 kuruştan sattıklarını belirtiyor.
Servislerde bilgisayarların elektronik aksamlarının çıkarıldığını geriye monitör ve plastik aksamın kaldığını belirten vatandaş, 'Son dönemde hurda olarak aldığımız çok bilgisayar, fotokopi makinası, faks, klima var. Bunlar yeni bir ürüne dönüşmek üzere fabrikaların yolunu tutuyor.Bize de ekmek parası çıkıyor.' dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şanlıurfa'da LPG Fiyatları Yine Yükseldi

Şanlıurfa'da LPG Fiyatları Yine Yükseldi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star