Ana Sayfa Urfa Haberleri BU TOP SADECE SURİYE ORDUSUNDA VAR

BU TOP SADECE SURİYE ORDUSUNDA VAR

Dışişleri Bakanı Davutoğlu, Akçakale'ye atılan top mermisinin sadece Suriye ordusunda bulunduğunu belirtti, bundan sonra Türkiye'ye nereden saldırı gelirse susturulacağını söyledi.

Giriş Tarihi: 6 Ekim 2012 Cumartesi 09:48
BU TOP SADECE SURİYE ORDUSUNDA VAR

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, TRT1 televizyonunda "Enine Boyuna" programının canlı yayınında gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

Akçakale saldırısı ile ilgili sorular üzerine Davutoğlu, saldırı sonrasında attıkları adımlar sayesinde artık Akçakale'ye top mermisinin düşmediğini söyledi.

Türkiye'nin saldırıyı gerçekleştiren top ve tank bataryalarını susturarak caydırıcılığını gösterdiğini belirten Davutoğlu, "Bundan sonra nereden Türkiye'ye bir saldırı gelirse susturulacak" dedi.

Üçüncü bir tarafın bu saldırıyı yapmış olabileceği şeklindeki yorumları hayretle karşıladığını vurgulayan Davutoğlu, şöyle devam etti:

"Eğer Beşar Esed kendini savunmak için bir uluslararası teşebbüs yapsa ve avukatlar tutulsaydı bu derece olurdu. Herhalde Türkiye kendisine yönelik 12 kilometre öteden atılan bir top mermisinin nereden geldiğini, kim tarafından atıldığını, bu top mermisi bizim alana düştüğüne göre elimizde, bunun ne nitelikte olduğunu bilir. Bu top mermisi D30 tipi, 122 milimetrelik top mermisidir. D30 topundan fırlatılmıştır. Adresi belli. Bu top da sadece ve sadece Suriye ordusunun envanterinde var"

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz DSİ'nin sulama kanalında erkek cesedi bulundu

DSİ'nin sulama kanalında erkek cesedi bulundu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık