Ana Sayfa Urfa Haberleri Bu yıl elektrikler kesilmeyecek

Bu yıl elektrikler kesilmeyecek

Giriş Tarihi: 19 Mart 2015 Perşembe 03:57
Bu yıl elektrikler kesilmeyecek

Şanlıurfa AK Parti İl Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül Şanlıurfa’nın sorunlarının başında gelen elektrik kesintileriyle ilgili yapılan çalışmaları ile ilgili bir  açıklama yaptı.

Beyagül hem şehir merkezin de hem de kırsal da sulu tarım ile uğraşan çiftçilerin mağduriyetlerini görerek il yönetimi olarak öncelikle Dedaş ile ilgili bir komisyon oluşturduklarını belirtti. Bu komisyonun çalışmaları neticesin de epeyce yol katlettiklerini belirten Beyazgül, şehir merkezindeki elektrik kesilmelerinin azaldığını öte yandan geçen yıl sulama birliklerine bağlı sulu tarım ile uğraşan çiftçilerin mağdur olduklarını belirtmeleri neticesinde konuyu Çalışma Sosyal ve Güvenlik Bakan Sayın Faruk Çelik ‘e ilettiklerini ve  bu gelişinde Bakan Faruk Çelik’in girişimleri sonucu  tarafları bir araya getirerek çiftçilerin borçları ve enerji kesilmeleri ile ilgili mutabakata varılarak bir protokol hazırlandığını bu protokol çerçevesin e borçların bir kısmının hemen ödeneceğini  bir kısmınında yapılandırıldığını ve sulama dönemlerinde  de elektrik kesintisi yapılmayarak çiftçilerimizin mağduriyeti  giderilmiş oldu" dedi.

Ayrıca toplantı Bakan Faruk Çelik’in Başkanlığında Şanlıurfa Milletvekilleri  Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük ve AK Parti İl Başkanı Z.Abidin Beyazgül sulama birlik başkanları katılımı ile gerçekleşti. Hazırlanan protokole Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük AK Parti İl Başkanı Z.Abidin Beyazgül ve Akçakale İlçe Başkanı İbrahim Yıldık imza attılar.

YORUMLAR
  • yorum2015-03-19 04:15:07ÖFK

    ZATEN URFA'DA YAZIN ELEKTRİKLER KESİLMİYOR BU YALANCILARA LÜTFEN İTİMAT ETMEYİN O KOLTUK ONUN EGOSUNU TATMİN ETMESİ İÇİN VAR...

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor

Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor"

Kurumsal

İçerikYukarı Çık