Ana Sayfa Urfa Haberleri BULGUR FESTİVALİ İÇİN BİR ARAYA GELDİLER

BULGUR FESTİVALİ İÇİN BİR ARAYA GELDİLER

Şanlıurfa Ticaret Borsası ve Gaziantep Ticaret Borsası, Gaziantep’te 28-29 Mayıs 2016 tarihlerinde düzenlenecek olan Bulgur Festivali için bir araya geldi.

Giriş Tarihi: 22 Nisan 2016 Cuma 08:38
BULGUR FESTİVALİ İÇİN BİR ARAYA GELDİLER

UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı’na girerek Gastronomi Şehri olan Gaziantep, Bulgur Festivali yapmak için kolları sıvadı.  Bölgedeki bulgur sektöründeki firma yetkilileri  görüşen Gaziantep Ticaret Borsası’nın ilk durağı Şanlıurfa Ticaret Borsası oldu.

Düzenlenecek olan Bulgur Festivali öncesi yapılan  istişare toplantısına Şanlıurfa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, Meclis Üyeleri Orhan Gülle,  Muzaffer Satış, Gaziantep Ticaret Borsası Meclis Başkan Yardımcısı Enver Çokay ve Şanlıurfa’daki bulgur sektöründen firma temsilcileri  katıldı.

KAYA; BULGUR BİR DİYABET YEMEĞİ

Düzenlenecek olan festivalin bölgeye hayırlar getirmesini dileyen Şanlıurfa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya,  bu tür organizasyonların ürünlerin tanıtılmasında katkı sunduğunu ifade etti. Şanlıurfa’nın dünyanın kaliteli durum buğdayını yetiştirdiğini de hatırlatan Kaya, bu festivalin bulgurun daha iyi tanıtılması ve pazarlanabilmesi için oldukça önem arz ettiğini belirtti.  

Bulgurun sağlığa olan faydalarından da bahseden Kaya, bulgurun bir diyabet yemeği olduğunu ve pirinçten daha sağlıklı olduğuna vurgu yaptı.  Bulgurun tanıtımının yapılarak markalaşması gerektiğini belirten Kaya, Şanlıurfa Ticaret Borsası olarak da bu tür organizasyonları destekleyeceklerini ifade etti. Kaya, tüm Şanlıurfalıların da bu festivale katılmasını temenni ettiklerini söyledi.

BULGUR YEMEKLERİ DAĞITILACAK

Gerçekleştirilen istişare toplantısında festivalle ilgili fikir alışverişinde bulunuldu.  Festivalde standa açan firmalar bulgur yemeği yapıp dağıtacak.  Iki gün sürecek olan ve Urfa’dan çok sayıda firmanin da katılım göstereceği festivalde bulgurun tanıtımı yapılacak ve bu kapsamda çeşitli yarışma ve paneller düzenlenecek.  Aynı zamanda Ünlü Sanatçı Kubat’ın konser vereceği festivalin sunuculuğunu ise Kadir Çöpdemir yapacak. Festivale Dünya’daki gastronomi şehirleri ve Uluslar arası şefler de katılım gösterecek.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık