Ana Sayfa Urfa Haberleri BULUŞMALAR KAPSAMINDA 50 ÇOCUK SÜNNET ETTİRİLDİ

BULUŞMALAR KAPSAMINDA 50 ÇOCUK SÜNNET ETTİRİLDİ

5. Uluslararası Halil İbrahim Buluşmaları kapsamında bu yıl da çocuklar sünnet ettirildi.

Giriş Tarihi: 2 Ekim 2011 Pazar 07:53
BULUŞMALAR KAPSAMINDA 50 ÇOCUK SÜNNET ETTİRİLDİ
Hz. İbrahim Peygamber ile başladığı kabul edilen sünnet geleneğinin sürdürülmesi amacıyla gerçekleştirilen ve 50 çocuğun sünnet ettirildiği etkinliğin sponsorluğunu Kimse Yok Mu Derneği, OSM Ortadoğu Hastanesi ve Toru Toys üstlendi.

Geleneksel hale getirilen ve bugüne kadar yüzlerce çocuğun sünnet ettirildiği etkinlik kapsamında, bu yıl da Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından maddi durumu iyi olmadığı tespit edilen 50 çocuğun “Uluslararası Halil İbrahim Buluşmaları” kapsamında gerçekleştirildi.

Sünnet Şölenine katılan Şanlıurfa Vali Yardımcısı Ramazan Seçilmiş, etkinlikte emeği geçenlere teşekkür etti, sünnet olan çocukları ziyaret ederek onlara oyuncak dağıttı.

Bazı aileler de maddi durumlarının iyi olmadığı için şimdiye kadar sünnet ettiremedikleri çocuklarını, etkinlik vesilesiyle sünnet ettirmenin mutluluğunu yaşadıklarını dile getirdi.

Bu arada OSM Ortadoğu Hastanesinde sünnet edilen çocukların sünnet işlemleri, bütün cerrahi ve medikal tedbirler alınarak, en son tekniklerle gerçekleştirildi.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Büyükşehir, arıtma tesisi için altyapı planlamasını yaptı

Büyükşehir, arıtma tesisi için altyapı planlamasını yaptı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık