Ana Sayfa Urfa Haberleri Burası Ev Mi? Hayvan Barınağı Mı?

Burası Ev Mi? Hayvan Barınağı Mı?

Şanlıurfa’nın Osmanbey kampüsü civarında oturan Halaf Kaban’ın, 5 yıl boyunca oturduğu ev, hazine arazisi olduğu için yıkılacak.

Giriş Tarihi: 31 Ağustos 2016 Çarşamba 14:52
Burası Ev Mi? Hayvan Barınağı Mı?

Kaban, Şanlıurfa’nın Osmanbey Kampüsü yakınlarında yerleşim alanını 100 metre uzaklıkta bulunan hazine arazisini 5 yıl önce maliyeye giderek işgaliye ücretini ödemek şartıyla kiraladı.

5 dönümlük alan üzerine bir katlı 120 m2 oturma alanı, 80 m2 seki ve üst katta 10 m2 odadan oluşan ev yapan Kaban’ın evi bir çırpıda elinden gidecek.

Maliliye İşgaliye Parasını Ödüyorum

Yerin hazine arazisi olmasına rağmen 5 yıldır işagaliye ücretini ödediğinin altını çizen Kaban, “Valilik hazine arazisini boşaltmak istedi. Biz bu konuda ters bir tepki yapmadık. Bizim masraflarımızı verin biz yeri boşaltalım dedik. Keşif yapılması için mahkemeye başvurduk. Keşif heyeti geldi inceledi ve 10 gün sonra raporu açıkladı. Verdikleri raporda evin değerinin 1/5’i yazılmış. Yani normalde Resmi Gazete’de yayımlanan rakamlara göre benim evimin değeri 109 bin lira olması gerekirken bilirkişinin hesaplamasına göre ise 28 bin lira çıkıyor. Bunun üzerine bir de yüzde 10’a iskonta yapmış ve evimin değeri 24 bin liraya düşmüş” dedi.

Emeklilik Paramı Buraya Yatırdım

Bu hazine arazileri üzerinde büyük rantlar döndüğünü iddia eden Kaban, “Keşif için gelen İnşaat Mühendisi raporda evimi büyük baş hayvan barınağı, cam sera, su depoları kategorisine göre sınıflandırarak hesaplama yapmış. Konut kategorisinde olmadığı için evimin fiyatı düştü. Bundan dolayı mağduruz. Ben emekli bir memurum ve emeklilik paramı buraya yatırdım” dedi.

Bu İşte Bir Kasıt Olduğunu Düşünüyorum

Verilen rapoırdaki fiyatlara 3 defa itiraz ettiğini belirten Kaban, “Her itirazımda keşife gelen İnşaat Mühendisi her seferinde farklı farklı ifade vermiş. Ben bunda bir kasıt olduğunu düşünüyorum. Mahkemenin keşfinden hariç kendim özel olarak 3 tane mühendis getirttim ve keşif yaptırdım. Bu mühendislerin hepsi bu yerin ev olduğuna dair rapor verdiler. Burada insan yaşamaktadır. Elbette birisi benim sesimi duyacaktır. İlgili bir kişi bu haber üzerine beni çağıracağına inanıyorum” dedi.

 

YORUMLAR
  • yorum2016-08-31 16:38:22A.Kaya_63

    Urfada adama derler ki anay güzel mi...Hazine arazisini işgal et yok emeklilik paramı yok yetimlerimin parasını yatırdım da bilmem ne urfada 2milyon insan var herkes gidip emeklilik parası ile orda ev bağ yapsa ne olur...

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Oto Galericiler sitesinde kuş uçmuyor

Oto Galericiler sitesinde kuş uçmuyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık