Ana Sayfa Urfa Haberleri BURASI NE İSTANBUL NE DE HAVUZ!

BURASI NE İSTANBUL NE DE HAVUZ!

Genelde İstanbul’da rastlanan sağanak yağmura birlikte evler sular altında kalır adeta havuz manzarası yaşanırdı. İşte bir örneği Urfa’da oldu. Şanlıurfa’da aniden bastıran sağanak yağış bir evi adeta havuza çevirdi. Ev eşyaları ise kullanılamaz hale geldi.

Giriş Tarihi: 22 Kasım 2014 Cumartesi 14:22
BURASI NE İSTANBUL NE DE HAVUZ!

Dün Şanlıurfa’da sabah saatlerinde aniden bastıran yağışlar saatler geçtikçe şiddetini arttırmış birçok yerde kanalizasyonların taşmasına neden olmuştu. Kentin Haliliye İlçesine bağlı Ahmet Yesevi Mahallesi 9820.Sokak Dicle apartmanı da bu aşırı yağışlardan nasibini aldı. Dicle Apartmanının giriş katında oturan Mehmet Horoz’a ait ev yağışların aniden bastırması ve çevrede kanalizasyon olmaması nedeniyle evi adeta havuza çevirdi.4 çocuklu Horoz ailesinin evinin su basması nedeniyle aile Haliliye Belediyesini arayarak yardım istedi. Yaşanan olay sonrası saatler geçmesine rağmen Belediye ekipleri gelmeyince komşulara sığınan Horoz ailesine yine komşular yardım edere evdeki suyu boşalmaya çalıştı.

 Evdeki bütün eşyalar sular altında kalırken Haliliye belediyesini defalarca aradığını belirten 4 çocuk annesi Hatun Horoz belediye görevlilerine tepki göstererek durumu ancak gazetecilere anlatabildi.

 Yaşanan olayı görüntülemek ve kamuoyunu uyarmak için olay yerine giden gazeteciler burada gördüğü manzara karşısında duruma sesiz kalmayarak Haliliye ve Büyükşehir Belediyesini arayarak durumu anlattı.

 Yaşanan olaylar sonrası yaklaşık 5 Saat sonra gelen Belediye ekipleri su basan evin içindeki suları boşlattı.

 Eşyaların kullanılamaz hale geldiği evde Horoz ailesi geceyi komşularının evinde geçirmek zorunda kalırken Şanlıurfa’da olası bir yağışta tekrar evlerin sel basacağı ve Belediyelerin ise bu konuda tecrübe sahibi olmadığı görüldü.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star