Ana Sayfa Siyaset BURHAN KUZU’NUN MİLLETVEKİLLİĞİ DÜŞÜRÜLECEK Mİ?

BURHAN KUZU’NUN MİLLETVEKİLLİĞİ DÜŞÜRÜLECEK Mİ?

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili Avukat Mahmut TANAL AK Parti İstanbul Milletvekili Burhan KUZU’nun Milletvekilliğinin düşürülmesi hakkında TBMM Başkanlığı’na Dilekçe verdi.

Giriş Tarihi: 20 Ocak 2016 Çarşamba 04:00
BURHAN KUZU’NUN MİLLETVEKİLLİĞİ DÜŞÜRÜLECEK Mİ?

CHP İstanbul Milletvekili TANAL,  “İstanbul Milletvekili Burhan KUZU’nun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’ın Başdanışmanı olduğu yönünde basında haberler yer almış ve KUZU’nun  twitter hesabında “Cumhurbaşkanı Başdanışmanı” ibaresine yer verilmiştir,  “Milletvekili seçilen kişi Cumhurbaşkanı’na danışmanlık görevini yapamaz!” diyerek ve bu durumu Anayasa’nın 82. Maddesi’yle temellendirerek TBMM Başkanlığına Burhan KUZU’nun Milletvekilliğinin düşürülmesi için dilekçe verdi.

TANAL; Türkiye Büyük Millet Meclisi üyeleri, yürütme organının teklif, inha, atama veya onamasına bağlı resmî veya özel herhangi bir işle görevlendirilemezler. Bir üyenin belli konuda ve altı ayı aşmamak üzere Bakanlar Kurulunca verilecek geçici bir görevi kabul etmesi, Meclisin kararına bağlıdır bunlar kanunlarla düzenlenmiş ifadelerdir! Dedi.

CHP İstanbul Milletvekili TANAL’ın; Miletvekili Burhan KUZU’nun Cumhurbaşkanı Başdanışmanlığı görevini devam ettirmesi halinde, Anayasa’nın 82. Maddesi ve 31.10.1984 tarih ve 3069 sayılı Türkiye Büyük Millet Meclisi Üyeliği ile Bağdaşmayan İşler Hakkında Kanun ve Türkiye Büyük Millet Meclisi İç Tüzüğü’nün 137. Maddesi gereğince milletvekilliğinin düşürülmesine karar verilmesi için gereğinin yapılmasını talep ederek TBMM Başkanlığı’na 19.01.2016 tarihinde verdiği dilekçenin sonucu bekleniyor.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Bakan Çelik: Ben böyle tarım bakanlığı yapmam

Bakan Çelik: Ben böyle tarım bakanlığı yapmam

Kurumsal

İçerikYukarı Çık