Ana Sayfa Siyaset Bursa Belediye Başkanı Kafa Karıştırdı

Bursa Belediye Başkanı Kafa Karıştırdı

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bakan Faruk Çelik’in ilimizden aday gösterilmesi ile ilgili olarak yaptığı yorumla kafalarda soru işaretleri bıraktı

Giriş Tarihi: 5 Mayıs 2011 Perşembe 09:42
Bursa Belediye Başkanı Kafa Karıştırdı
"Bakan Bursa’dan seçilmek için Urfa’ya gitti’

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bakan Faruk Çelik’in ilimizden aday gösterilmesi ile ilgili olarak yaptığı yorumla kafalarda soru işaretleri bıraktı:

 "Bakan Bursa’dan  seçilmek için Urfa’ya gitti’   

Oradan aday gösterilmesinde bir takım sebepler var!

Devlet Bakanı Faruk Çelik’in Şanlıurfa’dan AK Parti 1. Sıra Milletvekili adayı gösterilmesine Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin yaptığı yorum seçmenlerin kafasında soru işaretleri yarattı.

Altepe, gazetecilere yaptığı açıklamada, “Oradan aday gösterilmesinin bir takım sebepleri var” dedi, ayrıntıya girmekten kaçındı. 

Bakan Çelik’in seçildikten sonra da Bursa için çalışacağını belirten Altepe, “Tek parti iktidarının kolaylıklarından yararlandık. Doğrudan genel müdürlüklerle, bakanlıklarla irtibat kurabiliyoruz, ama Bakanımız Faruk Çelik olunca bunlara gerek kalmıyor, işlerimiz kolaylaşıyordu. Durum değişmeyecek, kente ilgisi sürecek, Bülent Arınç bey dışında  ilave kontenjan almış gibi olduk” dedi

İlave kontenjan almış gibi olduk, bu bizim için büyük avantaj

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Devlet Bakanı Faruk Çelik'in Urfa'dan aday gösterilmesinin burukluğunu yaşadıklarını ancak bunun bir takım sebepleri olduğunu belirterek, "Faruk Bey ilave kontenjanla Urfa'dan milletvekili seçilmiş oluyor. Bakanımız bir yere gitmiyor. Seçim sürecinde orada olacak. Şimdi Bülent Bey ve Faruk Bey ile Bursa'nın iki tane bakanı oldu" dedi.

Merinos Kongre Kültür Merkezi'ndeki 2.yıl basın toplantısında soruları cevaplandıran Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, tek parti iktidarının imkanlarından yararlanarak çok güzel hizmetlere imza atıldığını belirterek, "Bu durum Bursa için çok büyük avantaj. Bir çok projede Ankara ile koordineli çalışıyoruz. Genel müdürlerle, bakanlarla, müsteşarlar ile ya da Başbakanımızla direkt bağlantı kuruyoruz. Bu konuda sıkıntımız yok. Bakanımız olunca pek fazla söze gerek kalmıyor. Bakanlar Kurulu'nda kentin sorunları diğer bakanlarla daha kolay çözülüyor" ifadelerini kullandı.

Devlet Bakanı Faruk Çelik'in başka bir yerden aday olmasının başka yere gideceği anlamına gelmediğini ifade eden Başkan Recep Altepe, şunları kaydetti:

 "Seçim sürecinde o ilin ihtiyaçlarını yerine getirecek. Oradan aday gösterilmesinin bir takım sebepleri var. İlave kontenjan milletvekili olarak Urfa'dan seçilmiş oluyor. Bursa'nın konularını da takip edecek. Atılması gereken adımlar konusunda artık iki bakanımız olacak. Bülent Arınç Bey ve Faruk Bey ile daha da güç kazanacağız.

Bakanımız da seçim süreci bittiğinde Bursa'da olacak. Bursa'dan seçilmek için gidiyor. Urfa'dan seçilmesi Bursalı bakan olmasını engellemeyecek"

 
http://www.sanliurfaolay.com/haber/19581-bursa-belediye-baskani-kafa-karistirdi.html


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Erdoğan Dolarlarını Bozdurdu

Erdoğan Dolarlarını Bozdurdu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık