Ana Sayfa Urfa Haberleri Bursa ve Şanlıurfa Kardeş Şehirler

Bursa ve Şanlıurfa Kardeş Şehirler

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursaspor- Şanlıurfaspor karşılaşması öncesi gerçekleştirilen dostluk yemeğinde, Bursa ve Şanlıurfa'nın kardeş şehirler olduğunu ve bu dostluğun artarak devam edeceğini söyledi.

Giriş Tarihi: 10 Ocak 2012 Salı 12:57
Bursa ve Şanlıurfa Kardeş Şehirler
Bursa Büyükşehir Belediye BaşkanıRecep Altepe, Bursaspor-Şanlıurfaspor karşılaşması öncesi gerçekleştirilen dostluk yemeğinde,Bursa ve Şanlıurfa'nın kardeş şehirler olduğunu ve bu dostluğun artarak devam edeceğini söyledi.

Bursaspor Kulübü yönetimi,Bursaspor ile Şanlıurfaspor'un karşı karşıya geleceği Ziraat TürkiyeKupası maçı öncesi ŞanlıurfasporKulübü yöneticilerine dostluk yemeği verdi. Bursa Valisi Şahabettin Harputile Büyükşehir Belediye BaşkanıRecep Altepe ile Bursaspor Kulübü İkinci Başkanı Haluk Özkıyıcı,Şanlıurfaspor Kulübü Başkanı Mustafa Kemal Saraçoğlu, Bursaspor Kulübü Divan Başkanı Kadir Şankaya, Gençlik ve Spor İl Müdürü Süleyman Şahin ve iki kulübün yöneticileri dostluk yemeğine bir araya geldi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, sezon başında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı FarukÇelik, milletvekilleri ve Bursa Valisi Şahabettin Harput ile birlikte Şanlıurfa'da kardeşlik günü düzenlediklerini hatırlatarak, Bursaspor ile Şanlıurfaspor arasında kardeşlik maçı yapıldığını söyledi. İki şehrin takımlarının bu kez Bursa'da buluştuğunu söyleyen Başkan Altepe, Bakan Çelik'in bölgeden milletvekili seçilmesiyle zaten kardeş olan iki şehrin kardeşliğinin daha da güzel yerlere geldiğini vurguladı.

Dostluğun artarak sürmesi temennisinde bulunan Başkan Altepe, "Bugünkü maç da bu kardeşliğin pekişmesi için güzel bir tesadüf oldu. Şanlıurfa'da gerçekleştirdiğimiz dostluk maçından sonra TürkiyeKupası için bir dostluk maçı daha yapmış oluyoruz. İki takımımıza da başarılar diliyorum" diye konuştu.

Bursa Valisi Şahabettin Harput ise, Şanlıurfa ziyaretinde bütün şehrin kendilerini bağırlarına bastığını belirterek, "Bunun bir örneği de bugün Bursa'da yaşanmaktadır. Şanlıurfa'yla Bursa'nın bir müsabakada karşı karşıya gelmesi, dostluğa ayrı bir güzellik katmıştır. Bakan Çelik'in Urfa'dan seçilmesi, benim de yıllar önce Urfa'da görev yapmış olmam asında tesadüfi şeyler değildir. Bunlar, birlikteliğimizin, kardeşliğimizin, dayanışmamızın çimentolarıdır. Bugünkü müsabakanın dostluğumuza kardeşliğimize yeni basamaklar ekleyeceğini düşünüyorum" dedi.

Şanlıurfaspor Kulübü Başkanı Mustafa Kemal Saraçoğlu da Bursa'da gördükleri ilgiden dolayı mutluluk duyduklarını belirterek, "Bursa, kesinlikle bizim kardeş kulübümüz, kardeş şehrimizdir. Allah'ın izniyle bundan sonra bu dostluk daha da pekişecek. Benim birinci takımım Şanlıurfa ise inanın ikinci takımım bundan sonra Bursaspor" şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Vali Harput, Saraçoğlu'na üzerinde adının yazılı olduğu 16 numaralı Bursasporformasını hediye etti
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Oto Galericiler sitesinde kuş uçmuyor

Oto Galericiler sitesinde kuş uçmuyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık