Ana Sayfa Kültür/Sanat Bursa’da Sen Gelki Barış Gelsin sloganıyla binlerce kişi toplandı.

Bursa’da Sen Gelki Barış Gelsin sloganıyla binlerce kişi toplandı.

Haber Merkezi-Bursa'da dünya Barış günü’nde Binlerce kişi toplandı.

Giriş Tarihi: 23 Eylül 2016 Cuma 06:07
Bursa’da Sen Gelki Barış Gelsin sloganıyla binlerce kişi toplandı.

Bursa Nilüfer Belediyesi'nin 21 Eylül Dünya Barış Günü nedeniyle düzenlediği konserde kardeş türküler candan Erçetin  eşlik eden binlerce kişi barış şarkıları seslendirdi.

 

Bursa Nilüfer Barış Meclisi’nde dün düzenlenen Barış Oturumu ile başlayan Dünya Barış Günü etkinlikleri akşam konserle devam etti. Nilüfer Cumhuriyet Meydanı’nda Kardeş Türküler ile Candan Erçetin, parçalarını barış için söyledi. Sanatçılara binlerce kişi eşlik etti.

 

Bursa Nilüfer Cumhuriyet Meydanı'nda "sen gel ki barış gelsin" sloganıyla düzenlenen konser öncesi konuşma yapan Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey,

Barışa ekmek kadar, hava kadar, su kadar gereksinim duyulurken, Bu buluşma, aslında bir çığlıktır, silahlara dur diyen bir çığlık, şehitlere son diyen bir çığlık,   acıya git diyen, barışa gel diyen bir çağrı, bir umuttur. Tüm kötülüklere, tüm acılara karşı duruştur umuttur. Eğer içimizdeki umudu yitirmezsek, barışa, sevgiye bir adım daha yaklaşırız”

“Hem ülkemize, hem Dünyamıza barış dolu bir gelecek diliyoruz. Susturulmak istense de barışa çağrımız, ‘Sen gel ki barış gelsin’ demeye devam edeceğiz. Egemen güçlerin hain planlarına inat, bir olacağız, on olacağız, yüz, bin, milyon olacağız. ‘Sen gel ki barış gelsin’ derken, bizi susturmaya çalışanlara sevgiyle, birlik ve beraberlikle, birbirimize sımsıkı sarılarak, dayanışarak karşı duracağız. Gelin, savaşa bir kez daha git diyelim. Gelin, barışa bir kez daha seslenelim. Gelin, savaştan barış, acıdan sevinç, sevinçten umut, umuttan dostluk yapalım. Gelin artık kurşun yerine, bomba yerine, nefret yerine dünyaya sevgi yağdıralım. Mavi gökyüzünün altında barışarak yaşayalım.”

 

Bursa Demokrasi Güçleri adına MMO Bursa Şubesi Başkanı İbrahim Mart konuştu

 

Bursa Demokrasi Güçleri adına açıklama yapan Makina Mühendisleri Odası Bursa Şubesi Başkanı İbrahim Mart da Dünya Barış Günü’nde barışa ses vermenin ve halka gerçekleri anlatmanın her zamankinden daha önemli ve anlamlı olduğuna değindi.

'FAŞİZME, DARBELERE, SAVAŞA, KARŞI DEMOKRASİ VE BARIŞ'

 

Geçmişten bu yana emekçiler ve ezilen halklar savaşa karşı barışı savunurken, dünyayı yöneten güçlerin hala savaştan, kan dökmekten, barbarlıktan vazgeçmediğini ifade eden Mart, ''Küresel emperyalist güçlerin isteği ve yönlendirmesiyle, uzun süredir Suriye ve Irak’ta savaş sürüyor. AKP iktidarı öteden beri yanlış olan Suriye politikasındaki ısrarını derinleştirerek sürdürüyor. Milyonlarca savaş mağduru insanlık dışı koşullarda hayatlarını sürdürmeye çalışıyor, binlercesi, göç yollarında can veriyor.

Candan Erçetin ve Kardeş Türküler de Dünya Barış Günü’nde böyle bir etkinlik düzenleyen Nilüfer Belediyesi’ni kutladılar. Candan Erçetin “Bizi barış niyetine ortak ettiği için Nilüfer Belediyesi’ne teşekkür ediyorum” diyerek duygularını ifade etti.

 www.gaphaberleri.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star