Ana Sayfa Urfa Haberleri Büyükelçi Szabo'dan Ticaret Teklifi

Büyükelçi Szabo'dan Ticaret Teklifi

Macaristan Ankara Büyükelçisi Istvan Szabo ve beraberindeki heyet bir dizi ziyaretlerde bulunmak için geldiği Şanlıurfa’da Ticaret ve Sanayi Odası’na da ziyaret gerçekleştirdi.

Giriş Tarihi: 11 Mart 2011 Cuma 20:30
Büyükelçi Szabo'dan Ticaret Teklifi
Gerçekleşen ziyarette ŞUTSO Meclis Başkanı M.Sait Melik, ŞUTSO Yön.Kur. Üyeleri İ. Halil Peltek, Kadir Kılıçoğlu, Bekir Atlas, Macaristan Büyükelçisi Istvan Szabo, Ekonomi Müsteşarı Jozsef Kovacs, Macaristan Fahri Konsolosu Bahaeddin Nakipoğlu hazır bulundu. Sabah saatlerinde, Şanlıurfa Valiliğine ve Belediye’ye de ziyaretler gerçekleştiren heyet, ŞUTSO’yu da ziyaret ederek Şanlıurfa’daki ticaret sektörleri ve yatırımlar hakkında bilgi aldı. Büyükelçi Istvan Szabo, Şanlıurfa’ya daha önce de geldiğini belirtti. Szabo, Türk-Macar dostluğunun geçmişe dayandığını ve bu dostluğun sürekli geliştirilmesi gerektiğini vurguladı. Büyükelçi Szabo düşüncelerini şöyle ifade etti: Şanlıurfa ya Ocak ayı’nda da geldim. Tekrar burada olmaktan çok mutluyum. Türkiye ile iyi bir ilişkimiz var. Bu iyi ilişkimizi neden ticari ve ekonomik işbirliğine taşımıyoruz. Ticari işbirliğimizi güçlendirmemiz lazım” dedi.

Ziyaretten sonra Macaristan’daki ticari olanaklarını ŞUTSO Yön.Kur. Üyelerine, davetlilere ve Şanlıurfalı işadamlarına aktarmak için toplantı salonuna geçildi. ŞUTSO Meclis Başkanı M.Sait Melik’in açılış konuşmasının ardından Büyükelçi Szabo bir konuşma yaptı ardından, Macaristan’ı anlatan tanıtım filmi izlendi. Konuşmanın akabinde Ekonomi Müsteşarı Jozsef Kovacs “Macaristan Ekonomisinde Kaydedilen Gelişmeler ve Türkiye ile Ekonomik İlişkiler” konulu sunum gerçekleştirdi.

Toplantının ardından görüşmeler, karşılıklı iyi niyet dileklerinin iletilmesi ve hediyeleşmenin ardından sona erdi.

Ruha TV izlemek için tıklayın...
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Urfa'da Sağnak yağış bereketi

Urfa'da Sağnak yağış bereketi

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık