Ana Sayfa Urfa Haberleri BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ YOLLARI İLE KIŞA HAZIRLANIYOR

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ YOLLARI İLE KIŞA HAZIRLANIYOR

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi kışa hazırlık çerçevesinde ile ve ilçe merkezlerine bağlı mahallelerin yol sorunlarını gidermek için hummalı bir şekilde çalışıyor.

Giriş Tarihi: 18 Ekim 2014 Cumartesi 05:46
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ YOLLARI İLE KIŞA HAZIRLANIYOR

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı kış aylarında hava koşullarından dolayı meydana gelebilecek sorunları minimize etmek için Aralık ayına kadar planlanan 141 Km Sati ve 278 Km Beton yol yapım çalışmalarını süratle yapıyor.

Ulaşım kalitesini artırmak için ilçelerde çalışmalarını hummalı bir şekilde yürüten Büyükşehir Belediyesi ekipleri Akçakale ve Harran ilçesindeki mahallelerde 60,7 Km uzunluğunda ve 8 Metre genişliğinde Sati kaplama, Ceylanpınar ilçesine bağlı mahallerde 33 Km Sati kaplama yol çalışmaları devam ediyor.

Öte yandan Merkez ilçelerde ise farklı noktalarındaki yeni yerleşim merkezlerinde yeni yol yapım çalışmalarını gerçekleştiren ekipler, Haliliye ve Eyyübiye ilçelerinde 33 Km Stabilize yol çalışmalarına da başladı.

İlk olarak Siverek’in merkez dışındaki mahallelerinde uygulanan beton yol çalışması genişletilerek Şanlıurfa merkez ilçelerinde de yapılacak.

Bu çerçevede Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından Siverek’in yanı sıra, Ceylanpınar ve merkez Haliliye ve Eyyübiye ilçelerinde kış sezonu öncesi hedeflenen 278 Km’lik beton yol çalışmalarını başlatarak, vatandaşın daha rahat ve sağlık yollardan ulaşımı sağlanacak.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık