Ana Sayfa Urfa Haberleri BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NDE USULSÜZLÜK YAPILDI MI?

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NDE USULSÜZLÜK YAPILDI MI?

Basında yer alan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi'ndeki ihale ve hizmet alımlarında usulsüzlükler yaşandığına dair iddialar meclis gündemine taşındı.

Giriş Tarihi: 6 Mayıs 2016 Cuma 14:35
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NDE USULSÜZLÜK YAPILDI MI?

HDP Şanlıurfa Milletvekili 2 Mayıs 2016 tarihinde yerel basında yer alan Büyükşehir'de usulsüzlük yapıldığı iddialarına ilişkin İçişleri Bakanı Efkan Ala'ya yanıtlaması istemiyle 7 maddelik bir soru önergesi sundu.

Hdp Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Ayhan'ın İçişleri Bakanı Efkan Ala'ya gönderdiği soru önergesinde şu ifadeler yer aldı.

Basında ve kamuoyunda uzun bir süredir, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi'ndeki ihale ve hizmet alımlarında usulsüzlükler yaşandığına dair iddialar yer almaktadır. Son olarak 2 Mayıs 2016 tarihinde yerel basında yer alan bir habere göre; Sayıştay müfettişlerinin Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi'nde yaptıkları incelemeler sonucunda, ihale ve hizmet alımlarında usulsüzlükler yapıldığı, 32 personele zimmet çıkarıldığı ve bu personellerin görevlerinin değiştirilmesini talep ettiği, söz konusu personellere 6 ila 25 milyon TL arasında değişen miktarlarda zimmet çıkarıldığı, zimmet çıkarılan personellerin zimmeti Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesine ödetmek için aracılar devreye soktuğu iddia edilmektedir.

            Söz konusu iddialarda, kamunun ciddi oranda zarara uğratıldığı, kamu kaynaklarının birilerine peşkeş çekildiği açıktır.

 

            Bu bağlamda;

1.         Sayıştay müfettişlerince yapılan inceleme sonucunda; Şanlıurfa Büyükşehir          Belediyesi'ndeki ihale ve hizmet alımlarında usulsüzlükler yaşandığı, ilgili      personellere zimmet çıkarıldığına dair iddialar doğru mudur?

2.         Usulsüzlük yapılan ihale ve hizmet alımları hangileridir? Bu ihale ve hizmet          alımlarının toplam bedeli kaç TL'dir?

3.         Söz konusu usulsüzlüklerle ilgili olarak, kamu kaç TL zarara uğratılmıştır?

4          Sorumlu personellere çıkarılan zimmet toplamı kaç TL'dir? Bu zimmetler tahsil    edilmiş midir? Edilmediyse zimmetlerin tahsili ile ilgili süreç nasıl işleyecektir?

5          Söz konusu zimmetlerin Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi'nce ödenmesi mümkün             müdür?

6.         Söz konusu usulsüzlüklerle ilgili zimmet çıkarılan personellerin görevleri nelerdir?            Zimmet sonrası personellerin görevleri değiştirilmiş midir? Değiştirilmiş ise yeni     görevleri nelerdir?

7.         Söz konusu usulsüzlüklerle ilgili olarak, sorumlu personeller hakkında adli soruşturma     başlatılmış mıdır?

            

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fıstık Hali

Fıstık Hali" Barınakları Oldu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star