Ana Sayfa Urfa Haberleri BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDEN BECERİKLİ KADINLAR MERKEZİNE DESTEK

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDEN BECERİKLİ KADINLAR MERKEZİNE DESTEK

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Kadın ve Aile Şube Müdürü Sibel Toptan, Viranşehir’e gelerek saha çalışması yaptı.

Giriş Tarihi: 7 Mayıs 2016 Cumartesi 11:08
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDEN BECERİKLİ KADINLAR MERKEZİNE DESTEK

Viranşehir Kaymakamlığı’na bağlı Becerikli Kadınlar Merkezleri’ni gezerek incelemelerde bulunan Kadın ve Aile Şube Müdürü Sibel Toptan’a Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Viranşehir İlçe Koordinatörü Aladdin Milli ve Kaymakamlık Proje Ofisi Sorumlusu Fethi Üncal eşlik etti.
İlk olarak Kışla Mahallesindeki Becerikli Kadınlar Merkezi’ni ziyaret eden Toptan, Kadınlarla yakından ilgilenerek ürünleri inceledi. Birim Sorumlusu Fatma Elçi’den çalışmalar hakkında bilgi alan Toptan, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi olarak Viranşehir’li kadınlara destekte bulunmak istediklerini belirtti.
Bu amaçla Viranşehir’e gelerek saha çalışması yaptıklarını dile getiren Toptan, beğendiği ürünleri Şanlıurfa’da pazarlayıp kadınlara katkı sunmaya çalışacaklarını kaydetti.
Kışla Mahallesi Becerikli Kadınlar Merkezi’ni ziyaretinin ardından Toptan ve beraberindekiler Hürriyet Becerikli Kadınlar Merkezi’ne geçti. Burada da kursiyerlerle yakından ilgilenen Toptan, Birim Sorumlusu Leyla Erik’ten çalışmalar hakkında bilgi aldı. Birçok ürünü beğenen Toptan, Viranşehir’li kadınların becerileriyle çok güzel ürünler ortaya çıkardığını söyledi.
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi olarak ilçelerde saha çalışması yapıp kadın istihdamının arttırılmasına yönelik projeler ürettiklerini sözlerine ekleyen Toptan, “ Viranşehir’li Kadınların eli Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ile dahada güçlenecek ” diye konuştu.
Büyükşehir Belediyesi Viranşehir Koordinatörü Aladdin Milli, Viranşehir’e Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin Viranşehir’de birçok alanda yatırım yaptığını belirterek şunları kaydetti: ” Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi olarak Viranşehir’e olumlu yansıyacak her kuruma alana dokunmak istiyoruz. Viranşehir’e kadın istihdamını sağlayacak ve kadınların sosyalleşmesinin önünü açacak olan kadın merkezlerini Kadın ve Aile Şube Müdürümüz Sayın Sibel Toptan ile ziyaret ettik. Viranşehirli kadınların ürettiği ürünleri görme imkanı bulduk. Bu birimlerin daha işlevsel hale gelmesi için Büyükşehir Belediyesi olarak desteklerimiz artarak devam edecektir” dedi.
Yapılan ziyaretler hakkında açıklama yapan Kaymakamlık Proje Ofisi Sorumlusu Fethi Üncal ise, ziyaretten memnuniyet duyduğunu belirterek Toptan ve beraberindekilere teşekkür etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Urfa'dan Suriye sınırına askeri sevkiyat

Urfa'dan Suriye sınırına askeri sevkiyat

Kurumsal

İçerikYukarı Çık